Japan News #28 - Froszti - 2 marca 2019

Japan News #28

Kolejne zestawienie ciekawych newsów z Dalekiego Wschodu. Tym razem nowinek mniej ale mam nadzieje, że są one równie ciekawe co zawsze. Poniżej znajdzie się coś dla fanów Pokemonów, informacja i nowej „specjalnej” kawiarni i nietypowym prezencie dla matki.  


Policja prefektury Osaka postanowiła w dość nietypowy sposób zareklamować pracę w swoich szeregach. Postanowiono wykorzystać plakat filmowy najnowszej części City Hunter. Na pewno przyciągnie to uwagę ale czy obywatele chcieliby aby ich stróże prawa zachowywali się jak Ryo? Przestępcy na pewno mieliby się czego obawiać a służby sprzątające miasto miałyby pełne ręce roboty.


Pewien młody mieszkaniec Państwa Środka (10 latek) postanowił zrobić prezent swojej matce i kupić jej pierścionek z brylantem za zaoszczędzone pieniądze. Wybór padł na ozdobę palca wartą 8800 juanów (około 1200$). Rodzicielka na pewno było rozczulona miłością syna le zdecydowała się nie przyjmować tak drogiego prezentu . Oboje zgodzili się na zakup tańszego pierścionka a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na jego dalszą edukację.

PS. 1200 baksów zaoszczędzone przez 10 latka?! Przysłowiowa miska ryżu opuściła wschód i przeniosła się do nas w postaci kartoflanki….


Jeden z mieszkańców prefektury Ehime został aresztowany po tym jak uderzył interweniującego policjanta bo ten przeszkadzał mu grać w Pokemon GO. Policja musiała interweniować kiedy otrzymała zgłoszenie, że grupa około 50 osób blokuje chodnik przed jednym z hoteli i zakłóca ciszę. O ile większość „trenerów” dobrowolnie opuściło miejsce to aresztowany 40-latek za wszelką cenę chciał złapać nowego podopiecznego. Kiedy policja po raz kolejny grzecznie poprosiła go o opuszczenie miejsca, postanowił on wyładować swoją frustrację na stojącym obok funkcjonariuszu. Wszystko wskazuje na to, że przez dłuższy czas raczej już niczego nie złapie (no chyba, że jakiegoś ekstra Pokemona w więzieniu).


Użytkownik Twittera @ dash0805 spędził jakiś czas w Nowym Jorku w ramach promocji anime Banana Fish. Jednym z elementów promocyjnych które miał ze sobą były wycięte z papieru popiera głównych bohaterów. Jakie było jego zdziwienie kiedy pewnego dnia wrócił do swojego pokoju i zastał dość ciekawy widok który zostawił mu personel sprzątający. Okazało się, że osoby odpowiedzialne za sprzątanie pokoi pomyślały, że gość jest bardzo przywiązany do „tych” rzeczy i dlatego odpowiednio je ułożyły (warto wspomnieć, że bohaterowie tej serii mają się ku sobie).


Nescafe otwiera specjalną kawiarnię w Tokio w której obok pysznej „kofeiny” będzie można również zaznać błogiego snu. Wielkie otwarcie już 6 marca. Każdy chętny na krótką (30 minutową drzemkę) musi przygotować około 7 dolarów, lub 45 dolarów (jeśli planuje dłuższe 180 minutowe spanie). Po przebudzeniu na każdego śpiocha oczywiście będzie czekać filiżanka pysznej i pobudzającej kawy.


Na jeden z posterunków w Kobie zgłosił się około 40-letni mężczyzna który pragną zgłosić dość nietypową sytuację. Przyznał się on funkcjonariuszom, że przywitał się on i krótką chwilę rozmawiał z młodą uczennicą która pierwsza powiedziała do niego „część”. Mężczyzna zgłosił się dobrowolnie do stróżów prawa po tym jak lokalne media zaalarmowane przez jedną z kobiet która widziała rozmowę dorosłego faceta z nastolatką, zaczęły podawać komunikaty ostrzegawcze. Sprawa jest rozwojowa a policja teraz musi przesłuchać zarówno „podejrzanego” jak i dziewczynę z którą rozmawiał. Jaki z tego morał – w Japonii lepiej udawać głuchego jeśli zagaduje do ciebie młoda niewiasta.


Źródła:  Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
2 marca 2019 - 10:29