Froszti

PopKulturowy Kociołek

najnowszepolecanepopularne

Recenzja: Aliens. Labirynt

Recenzja: Bloodborne. Pieśń wron. Tom 2

Recenzja: Fire Force #2

Recenzja: Jim Cutlass. Tom 1.

Recenzja: Zgasić Słońce. Szpony Smoka.

Murcielago tom 21 - recenzja mangi.

Murcielago tom 21 - recenzja mangi.

Wielbiciele przygód czarnowłosej zabójczyni i jej przyjaciółek, muszą uzbroić się w dużą dozę cierpliwości, oczekując na kolejny wydany tomik. Kiedy to jednak następuje, w pełni pozwala on cieszyć się niezwykłą i mocno intensywną rozrywką. Czy tak też jest w przypadku dwudziestej pierwszej odsłony cyklu?

czytaj dalejFroszti
28 listopada 2022 - 10:22

Noir burlesque. Tom 1 - recenzja komiksu.

Enrico Marini to niebywale utalentowany włoski artysta komiksowy, mający w swoim dorobku kilka naprawdę wyśmienitych tytułów. Czy do tego grona można zaliczyć album Noir burlesque tom 1?

czytaj dalejFroszti
26 listopada 2022 - 10:11

Cycuszkowe pogaduszki - recenzja mangi.

Oferta jednotomówek wydawnictwa Waneko jest naprawdę szeroka. Pośród dostępnych tytułów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są komedie, pozycje bardziej widowiskowe, dramaty czy horrory. Niedawno do tego grona dołączył tytuł Cycuszkowe pogaduszki, czyli pozycja kierowana do dojrzałego czytelnika spragnionego dawki mangowej pikanterii.

czytaj dalejFroszti
24 listopada 2022 - 09:42

Jujutsu kaisen #8 - recenzja mangi.

Z każdym kolejnym wydanym tomem seria nabiera intensywności, głębi i niezwykłości. Przed czytelnikiem zaczynają również być odsłanianie pewne tajemnice, których połączenie daje pełniejszy obraz historii. Tak też jest w przypadku tomu ósmego, który jest zarazem końcem jednego wątku, jak i początkiem zupełnie nowego etapu „demonicznej” opowieści.

czytaj dalejFroszti
22 listopada 2022 - 10:16

Darling in the franxx #8 - recenzja mangi.

W moje dłonie wpadł ostatni tom mangowej serii Darling in the franxx. Pora więc sprawdzić jak potoczyły się losy Heo i Zero Two oraz czy udało im się powstrzymać zagrożenie ze strony naprawdę niebezpiecznego przeciwnika.

czytaj dalejFroszti
14 listopada 2022 - 10:49

Look back - recenzja mangi.

Tatsuki Fujimoto to mangaka słynący na naszym rynku z mocnych i wyrazistych serii Fire Punch oraz Chainsaw Man. Ma on w dorobku jednak również całkiem odmienne tytuły. Jednym z nich jest oneshot Look back, który zamiast na widowiskowość stawia na emocje i melancholię.

czytaj dalejFroszti
12 listopada 2022 - 11:20

Napoleon i jego marszałkowie - recenzja książki.

Napoleon to człowiek, którego jedni pasjonaci historii darzą ogromnym kultem (chwilami wręcz przesadzonym) inni zaś go szczerze nienawidzą. Bez wątpienia był to jednak „wielki” przywódca, który zmienił oblicze czasów, w których żył i który na stałe zdołał zapisać się na kartach historii. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępne są dziesiątki (jeśli nie setki) książek mu poświęconych. Jedną z nich jest pozycja Napoleon i jego marszałkowie, której wznowienie ponownie pojawia się w sprzedaży.

czytaj dalejFroszti
3 listopada 2022 - 15:03

Kulinarne pojedynki #34 - recenzja mangi.

Seria Kulinarne pojedynki coraz bardziej zaczyna się rumienić w mangowym piecu, z każdym kolejnym rozdziałem zbliżając się do swojego wielkiego końca. Zanim jednak to nastąpi i poznamy ostatnie losy naszych ulubionych bohaterów, pora sprawdzić jak radzą sobie oni z nowymi wyzwaniami w części trzydziestej czwartej.

czytaj dalejFroszti
3 listopada 2022 - 14:56

Recenzja komiksu - Wiedźmin: Ronin #1.

Wiedźmin: Ronin, to jak sugeruje podtytuł komiksu alternatywna historia znanego i lubianego przez wszystkich łowcy potworów Geralta z Rivii. Tym razem zmienia on swoje otoczenie/oblicze i będzie polował na mitologiczne istoty inspirowane folklorem i klasycznymi baśniami Japonii.

czytaj dalejFroszti
25 października 2022 - 10:50

Recenzja mangi - Mistrz romansu Nozaki #10-#13.

Bez zbędnego przydługawego wstępu, zapraszam do zapoznania się z krótkim przeglądem kolejnych tomów serii Mistrz romansu Nozaki. Czyli cyklu, który pomimo swojej prostoty potrafi zapewnić czytelnikowi naprawdę solidną dawkę rozrywki.

czytaj dalejFroszti
21 października 2022 - 09:59