Froszti

PopKulturowy Kociołek

najnowszepolecanepopularne

Recenzja: Aliens. Labirynt

Recenzja: Bloodborne. Pieśń wron. Tom 2

Recenzja: Fire Force #2

Recenzja: Jim Cutlass. Tom 1.

Recenzja: Zgasić Słońce. Szpony Smoka.

Recenzja Great Teacher Onizuka #1

Recenzja Great Teacher Onizuka #1

Great Teacher Onizuka lub jak kto woli GTO to mangowa seria, która była wydawana na naszym rynku nakładem wydawnictwa Waneko w latach 2004-2010. W późniejszych latach każdy, kto chciał powiększyć swoją kolekcję właśnie o to wydanie, musiał przygotować się na naprawdę spory wydatek (ceny dochodziły do iście absurdalnych poziomów). Na całe szczęście ostatnio wydawnictwo poluźniło trochę swoją politykę braku reedycji. Dzięki temu fani mogą powiększyć swoje kolekcje, a tytuł ma również okazję dotrzeć do zupełnie nowych czytelników.

czytaj dalejFroszti
18 września 2021 - 10:52

Recenzja Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia #6

Catarina zdecydowanie nie ma czasu na odpoczynek i konsumowanie ulubionych słodkości. Wokół niej zawsze się coś dzieje, co prowadzi do zaskakujących zwrotów akcji. Tym razem jej osoba zostaje wplątana w pewien spisek, który staje się początkiem nowego wątku.

czytaj dalejFroszti
16 września 2021 - 10:06

Recenzja komiksu Suicide Squad. Zła krew

Szalona, niebezpieczna, całkowicie dysfunkcyjna i bardzo śmiercionośna drużyna bohaterów DC powraca do „ratowania” świata. W albumie Suicide Squad. Zła krew będzie można się przekonać czy powierzone im zadaniem zostanie zrealizowane i czy każdemu uda się przetrwać do samego końca.

czytaj dalejFroszti
14 września 2021 - 09:47

Recenzja DC Wonder Woman Ultimate Guide

Wonder Woman to silna bohaterka komiksów DC, która ma już swoje lata (ale kobiet wieku się nie wypomina) i zagorzałe grono fanów. Szczyt swojej popularności zaczęła ona jednak osiągnąć wraz z premierą filmów z Gal Gadot w rolach głównych. To właśnie wtedy zaczęła ona zwracać na siebie większą uwagę nowych fanów. To właśnie głównie do nich kierowana jest recenzowana publikacja.

czytaj dalejFroszti
12 września 2021 - 10:27

Recenzja mangi Kulinarne pojedynki #28

Wielka kulinarna rebelia ciągle trwa, a „pierwszaki” są gotowe na wszystko, aby tylko pokonać przedstawicieli Centrali i przywrócić Akademii jej dawny wygląd. Elita Totsuki nie jest jednak zwykłym „przeciwnikiem” i każdy z buntowników będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich kulinarnych umiejętności.

czytaj dalejFroszti
10 września 2021 - 10:25

Recenzja mangi Dr. Stone #11

Senku i jego „Królestwo Nauki” osiągają kolejne kamienie milowe rozwoju cywilizacji. Grupa jego wybitnych pomocników również stale się powiększa, realizując kolejne jego plany. Pora więc zobaczyć co tym razem wpadło do głowy genialnego nastolatka i w którą stronę to pokieruję uratowanych ludzi.

czytaj dalejFroszti
8 września 2021 - 09:27

Recenzja mangi Jujutsu Kaisen #2

Pierwszy tom serii stanowił ciekawe i dość intensywne wprowadzenie do świata „klątw”, pokazując jednocześnie, że na poletku shounenów ciągle jest miejsce dla nowych dobrych komiksów. Pora więc zobaczyć co autor przygotował dla czytelników w drugim tomie i czy jest on równie porywający, jak początek historii.

czytaj dalejFroszti
6 września 2021 - 10:45

Recenzja mangi Skamieniałe sny

Satoshi Kon to japoński twórca kojarzony głównie ze swojego dorobku filmowego. Był on reżyserem kilku naprawdę świetnych hitów anime, chociażby: Perfect Blue czy Paprika. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że pisał on również mangi. Na naszym rynku do tej pory pojawiła się tylko jedna z nich (Opus). Sytuacja zmieniła się wraz z niedawną premierą kolejnej jednotomówki wydawnictwa Waneko. Dzięki tytułowi „Skamieniałe sny” fani tego rodzaju popkultury będą mieli okazję zapoznać się z początkową twórczością artysty, który w późniejszych latach pokazał swój prawdziwy kunszt.

czytaj dalejFroszti
2 września 2021 - 09:15

Recenzja mangi Tysiąc słodkich kłamstw

Oferta jednotomówek wydawnictwa Waneko, nieustannie się powiększa. Pośród dostępnych tytułów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są tam pozycje wzbudzające „strach”, potrafiące „rozczulić” oraz takie zawierające bardziej „pikantne” treści. Do tego ostatniego grona zalicza się niedawna nowość – manga Tysiąc słodkich kłamstw.

czytaj dalejFroszti
31 sierpnia 2021 - 11:11

Recenzja komiksu BBPO. Znany diabeł

Przygody rogatego demona, który pragnie ratować świat, zamiast go pogrążyć w rozpaczy i zniszczeniu to historia, która już na stałe zagościła w kanonie komiksowej popkultury. Ponad ćwierć wieku wytężonej pracy kilkudziesięciu twórców (80 współpracowników) mocno odbiło się na historii powieści graficznych. Wszystko jednak ma swój początek i koniec. Pytanie, czy finał tej opowieści jest tym na co czekali fani?

czytaj dalejFroszti
29 sierpnia 2021 - 11:18