Japan News #24 - Froszti - 2 lutego 2019

Japan News #24

Najnowsza odsłona nowinek z Dalekiego Wschodu to coś dla fanów Nintendo, nowa galeria uwielbianego przez wszystkich widowiskowego cosplayu, coś dla miłośników Pokemonów (jak zawsze), kilka pomysłów na zbliżające się Walentynki i wiele innych newsów.


Hajime Isayama (Attack on Titan), Hikaru Nakamura oraz Yuki Suetsugu, w ramach promocji Spring Manga Festival wraz z firmą Kodansha, postanowili sięgnąć do kultowego zachodniego symbolu jakim jest postać Myszki Miki.  Ich mangowa wizja tej kultowej postaci prezentuje się naprawdę ciekawie. Powstałe grafiki będą rozdawane w dniach 25 stycznia – 19 kwietnia jako okładki książek dla klientów którzy zdecydują się na zakup produkcji wydawanych przez Kodansha. Znając życie za jakiś czas grafiki te będą rarytasem pośród kolekcjonerów.


Utrzymanie dobrej formy i dbanie o zdrowie to podstawa funkcjonowania wielu ludzi. Niektórzy, tak jak 42 letni mieszkaniec Osaki, lubi się tym chwalić. Nie zawsze jednak wypada podawać publicznie swoje wyczyny, szczególnie kiedy jest się przesłuchiwanym przez policję jako podejrzany o kilka zuchwałych napadów. Najwyraźniej jednak dobra kondycja nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem, czego konsekwencją jest oskarżenie o 27 napadów rabunkowych (o których podejrzany dokładnie opowiedział, chwaląc się swoimi wyczynami). Teraz przez dłuższy czas będzie miał sporo czasu na szlifowanie swojej firmy w odosobnieniu.


Najnowsza edycja eventu Cosplay-haku już za nami a na każdego miłośnika tego rodzaju rozrywki, który nie miał okazji być na miejscu, czeka galeria z najciekawszymi/najlepszymi strojami.


Złota nigdy nie za wiele, szczególnie gdy mowa o spersonalizowanych naszyjnikach Pokemon. Firma U-Treasure ponownie oferuje swoim klientom biżuterię powiązana ze znaną marką Nintendo. Tym razem chodzi o naszyjnik, który każdy będzie mógł dostosować do własnych preferencji, dzięki bogatej bibliotece wzorów i czcionek. Przyjemność taka pochłonie co najmniej 272 dolary z portfela każdego chętnego.


Stolica Kraju Kwitnącej Wiśni wzbogaciła się o sklep „Black Thunder Obligation Chocolate Shop”, w którym to przedstawicielki płci pięknej będą mogły znaleźć kompleksową i fachową pomoc w wyborze czekoladowych pyszności na zbliżające się Walentynki. Punkt usługowy jest powiązany z jedną z  największych firm zajmujących się produkcją czekolady. Dzięki bogatej ofercie i wspomnianej kompetentnej obsłudze, każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie w odpowiedniej cenie. Miejsce będzie otwarte tylko do 14 lutego.


Kolejny news dotyczący zbliżającego się święta zakochanych. Tym razem na poletko czekoladowych prezentów postanowiła wkroczyć firma Nintendo. Każda niewiasta pragnąca obdarować swoje oblubieńca czymś słodkim i przy okazji efektownie wyglądającym, może nabyć specjalne silikonowe foremki doskonale sprawdzające się jako foremka na lód  (zresztą to jej podstawowe zadanie ale jak można sprzedać towar przy innej okazji to Nintendo wie jak to wykorzystać) oraz foremka na coś słodkiego. Towar dostępny zarówno w sklepach Nintendo jak i na Japońskim Amazon w cenie około 25 dolarów.


Wystarczyło jedno zdjęcie zamieszczone w internecie aby wywołać prawdziwą euforię pośród fanów anime. Studio Khara opublikowało na swoim Twiterze zdjęcie z imprezy noworocznej które zostało zinterpretowane jednoznacznie – nadchodzi nowy film z serii Evangelion! Mam nadzieje, że to wszystko prawda i nareszcie po wielu latach posuchy doczekamy się czwartego i zarazem ostatniego filmu z tej wspaniałej serii.


Pełnoletni wielbiciele słodkich Pocky z pewnością będą zadowoleni z informacji, że na rynku (jak na razie tylko krajowym) pojawił się nowy smak „sake”. Jest to specjalna edycja tego popularnego smakołyku powstała w wyniku współpracy producenta i jednego z najstarszych browarów w Japonii. Jeżeli nowy smak przypadnie do gustu lokalnym konsumentom, producent nie wyklucza nawiązania dłuższej współpracy pomiędzy podmiotami i wprowadzenia produkty na stałe do swojej oferty.


Nintendo w końcu zdecydowało się na otwarcie swojego pierwszego dedykowanego sklepu w Japonii. „Nintendo Tokyo” (nazwa sklepu) jak sama nazwa skazuje zostanie otwarty w stolicy kraju w okolicy dzielnicy Shibuya (zaskakuje brak wyboru Akihabary). Fani Nintendo będą mogli nabyć tam wszystko o czym tylko będą mogli pomarzyć. Na 19-piętrach znajdzie się masa towaru, która powinna zaspokoić fanów z całego świata. Wielkie otwarcie planowane jest na jesień bieżącego roku. Źródła:  Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
2 lutego 2019 - 11:24