Krótka piłka - Bubble Bobble 4 Friends - Danteveli - 18 listopada 2019

Krótka piłka - Bubble Bobble 4 Friends

Zawsze powtarzam, że człowiek uczy się przez całe życie. Nie chodzi tylko o nowe doznania czy odkrycie, że inni ludzie jedzą banana od drugiej strony. Czasem wpadniemy na coś co na zawsze odmieni nasze istnienie. No bo inaczej nie da się określić momentu, kiedy dowiemy się, że bohaterami Bubble Booble są ludzie zamienieni w smoki. Tak te słodkie dinozaury tak naprawdę wcale nie są dinozaurami. Ja musiałem czekać aż do Bubble Bobble 4 Friends by się o tym dowiedzieć.

Bubble Bobble 4 Friends to najnowsza odsłona mającej już ponad 30 lat serii nietuzinkowych gier platformowych, gdzie naszym celem jest pokonanie wszystkich przeciwników na ekranie. Nowa odsłona cyklu jest nakierowana na tryb kooperacji, gdzie wraz z trzema kolegami przy konsoli możemy pokonywać poziomy i walczyć z bossami.

Rozgrywka nie jest przesadnie skomplikowana i opiera się na tym, że nas smok puszcza z ust bańki, w które wpadają przeciwnicy. Bańki unoszą się do góry i stanowią swego rodzaju platformy ułatwiające poruszanie. Naszym zadaniem jest pokonanie wszystkich wrogów i zebranie owoców dających bonusy. Przeciwników rozwalamy poprzez złapanie ich w bańkę i rozwalenie jej za pomocą głowy lub specjalnego ataku z wyskoku. Wydaje się to niezwykle proste, ale należy wziąć pod uwagę to, że giniemy po dotknięciu przeciwnika. Na dokładkę pokonywanie kilku przeciwników pod rzad pozwala nam zbudować combo i dostać więcej punktów.

Co 10 poziomów walczymy z bossem. Za pokonanie go nagradzani jesteśmy nowymi zdolnościami zwiększającymi nasz arsenał ruchów. Mamy na przykład silniejsze elektryczne bański czy dashowanie.

Sercem gry jest kooperacja na czterech graczy. Wtedy bawimy się najlepiej i mamy okazję zasmakować momentów takich jak ratowanie odlatującego, poległego kolegi czy ściganie się kto pierwszy dopadnie ostatniego wroga na mapie. Samemu też da się grać i nadal jest przyjemnie. Sam spędziłem większość czasu właśnie grając w pojedynkę. Jednak magia katowania z kumplami wynosi ten tytuł na wyższy poziom. Nie chodzi tylko o to, że kanapowa kooperacja czyni każdy tytuł lepszym, ale o to, że gra została zaprojektowana z myślą o czterech graczach na co wskazuje choćby tytuł produkcji.

Fajnym bonusem Bubble Bobble 4 Friends jest to, że do gry dołączono oryginalne Bubble Booble. Mamy więc swego rodzaju lekcję historii i możliwość zagrania w klasyka z 1986 roku. Daje to także dodatkowe 100 poziomów do ogrania co skutecznie wydłuża czas rozgrywki. Zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zainteresowani ponownym przechodzeniem 50 poziomów z 4 Friends w wersji Hard.

Moje ogólne wrażenia z gry są całkiem pozytywne i jestem zadowolony z tego co oferuje nam Bubble Bobble 4 Friends. Z drugiej strony byłbym jeszcze bardziej uradowany gdyby do gry dodano tryb kooperacji online lub po prostu jakieś dodatkowe poziomy do grania przez internet. Nie mówię już o jakimś dodatkowym trybie w stylu versus, gdzie byłaby okazja do rywalizacji z innymi. Nie jest to nic wielkiego, ale chyba łatwej znaleźć kogoś do gry online niż kombinować z dodatkowymi joy conami do gry na kanapie.

Bubble Bobble 4 Friends to fajny prezent dla fanów staroszkolnych platformówek arcade. Nowa gra to esencja klasyka zapodana w przyjaznej dla oka oprawie i z naciskiem na rozgrywkę w kilka osób. Wydaje mis ie, ze najdzie się tutaj coś zarówno dla nowicjuszy chcących spróbować swoich sił grając na przykład wraz z dziećmi, jak i wyjadaczy szukających wyzwania w trybie Hard. 4 Friends jest produkcją, którą warto się zainteresować bo zabawa jest tutaj przednia nawet gdy gramy sami.

Danteveli
18 listopada 2019 - 06:47