Mon-Yu: Defeat Monsters And Gain Strong Weapons And Armor... - Danteveli - 6 października 2023

Mon-Yu: Defeat Monsters And Gain Strong Weapons And Armor...

Eureka, udało się! Znalazłem grę z najdłuższym możliwym tytułem. Do tego tytuuł tej produkcji służy jedzocześnie za opis gry. Jestem pod wrażeniem. Czy oznacza to, że nie powstanie już gra z dłuższym tytułem od Mon-Yu: Defeat Monsters And Gain Strong Weapons And Armor. You May Be Defeated, But Don’t Give Up. Become Stronger. I Believe There Will Be A Day When The Heroes Defeat The Devil King?

Mon-Yu: Defeat Monsters And Gain Strong Weapons And Armor. You May Be Defeated, But Don’t Give Up. Become Stronger. I Believe There Will Be A Day When The Heroes Defeat The Devil King lub w skrócie po prostu Mon-Tu to najnowsza gra produkcja studia Experience, którą w Europie wydaje Numbskull Games, które w swojej ofercie ma coraz więcej ciekawych, japońskich pozycji. Tytuł ląduje na PlayStation i Nintnedo Switch. Na Steam również pojawiła się edycja gry, więc tylko miłośnicy konsoli Microsoftu obchodzą się smakiem. Jeśli ktoś ma doświadczenie z produkcjami studia Expeience lub grywał w klasyczne dunegon crawllwery to wie czego się spodziewać. Ja lubię produkcje tego japońskiego studia i od czasu do czasu fajnie poratować w coś od nich.

Mon-Yu to gra typu dungeon crawler, która opowiada o przygodach grupy bohaterów z innego świata, którzy zostali wezwani przez Królową Wróżek do pokonania Króla Diabłów i odzyskania starożytnych skarbów. Gra nawiązuje do popularnego motywu isekai, czyli przeniesienia do innego świata, i ma sporo humoru i nawiązań do kultury popularnej.

Fabuła gry rozpoczyna się od tego, że gracz tworzy swoją postać z jednej z ośmiu klas i wybiera jej wygląd z portretów z innych gier studia Experience. Następnie gracz poznaje swoich towarzyszy, którzy również pochodzą z innego świata i mają różne osobowości i umiejętności. Razem wyruszają do wieży smoka, gdzie czeka na nich siedem Królów Diabłów, każdy z własnym tematem i stylem walki. Gracz musi pokonać każdego z nich, aby zdobyć jeden z siedmiu skarbów, które mają kluczowe znaczenie dla losów obu światów. Po drodze gracz odkrywa tajemnice i sekrety dotyczące wieży, Króla Diabłów i Królowej Wróżek. Gra ma kilka zakończeń w zależności od wyborów gracza.

Rozgrywka w grze Mon-Yu polega na eksploracji wieży smoka, która składa się z wielu poziomów i labiryntów. Gracz porusza się po mapie w pierwszej osobie i napotyka na różne pułapki, zagadki, skarby i przeciwników. Gracz może korzystać z mapy, która pokazuje jego położenie i odkryte obszary, ale nie wszystkie szczegóły. Mapa jest dostępna tylko w trybie A, w trybie B jest ograniczona, a w trybie C jest niedostępna.

Walka w grze Mon-Yu jest turowa i opiera się na wykorzystywaniu umiejętności i przedmiotów. Gracz ma do dyspozycji cztery postacie, które ustawia w dwóch rzędach: przednim i tylnym. Każda postać ma swoją klasę, która określa jej rolę w walce, np. wojownik, mag, łowca czy uzdrowiciel. Każda klasa ma też swoje drzewko umiejętności, które można rozwijać za punkty doświadczenia. Umiejętności mogą być aktywne lub pasywne i mają różne efekty, takie jak zadawanie obrażeń, leczenie, buffy czy debuffy. Przedmioty mogą być używane do uzyskania dodatkowych korzyści lub do ucieczki z walki.

Gra ocenia naszą skuteczność w walce i nagradza nas odpowiednio. Gra bierze pod uwagę takie czynniki jak czas walki, ilość zadanych i otrzymanych obrażeń, ilość użytych umiejętności i przedmiotów oraz stan naszych postaci na końcu walki. W zależności od wyniku możemy otrzymać więcej lub mniej punktów doświadczenia, pieniędzy i przedmiotów. Gra ma też system osiągnięć, które dają nam dodatkowe nagrody za spełnienie określonych warunków.

Mon-Yu jest grą godną polecenia dla fanów dungeon crawlerów i isekai. Gra jest zabawna, wciągająca i oferuje wiele godzin eksploracji i walki. Gra nie jest jednak bez wad. Niektóre elementy gry mogą być zbyt proste lub powtarzalne dla niektórych graczy. Z drugiej strony nowicjusz lub osoba niezbyt doświadczona może zagubić się w meandrach gatunku lub stworzyć źle dobraną ekipę wojowników. Gra nie wprowadza też żadnych nowych pomysłów lub innowacji do gatunku. Gra może być też zbyt trudna lub frustrująca dla niektórych graczy, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności.

Mon-Yu: Defeat Monsters And Gain Strong Weapons And Armor. You May Be Defeated, But Don’t Give Up. Become Stronger. I Believe There Will Be A Day When The Heroes Defeat The Devil King to fajny tytuł w klasycznym stylu bez żadnych wodotrysków i kosmicznych manipulacji schematem. Fani dunegon crawlerów powinni być zadowoleni, bo gra trzyma się esencji gatunku i oferuje sporo frajdy i wyzwanie na odpowiednim poziomie. Moim zdaniem warto zainteresować się Mon-Yu nie tylko ze względu na długaśny tytuł.

Danteveli
6 października 2023 - 14:46