Próbki muzyki z Arcanii - UV - 9 sierpnia 2010

Próbki muzyki z Arcanii

Po długich miesiącach oczekiwania wreszcie pojawiła się okazja, by usłyszeć pierwsze utwory z gry Arcania, będącej de facto kolejną odsłoną popularnej serii Gothic. Trzy premierowe kawałki zostały udostępnione w Internecie, natomiast czwarty trafił na składankę Sound of Games.

Tilman%20Sillescu
Tilman Sillescu

Twórcą oprawy muzycznej do czwartego Gothica jest niemiecki kompozytor Tilman Sillescu z firmy Dynamedion, która od blisko dziesięciu lat specjalizuje się w udźwiękowianiu gier komputerowych. O wysokiej klasie tego artysty najlepiej świadczy fakt, że w 2007 roku zgarnął on główną nagrodę G.A.N.G. Audio Award za najlepszy utwór instrumentalny. Konkurencję zdeklasował wówczas kawałkiem Titan, pochodzącym z gry Paraworld. Oczywiście Sillescu ma na swoim koncie także inne produkcje, m.in. kolejne odsłony cyklu Spellforce i Anno 1701.

Czy Tilman Sillescu okaże się godnym następcą Kaia Rosenkranza, który stworzył muzykę do wcześniejszych gier z serii Gothic? Częściowo na to pytanie możecie sobie odpowiedzieć już teraz, słuchając wspomnianych na początku utworów. Trzy kawałki (Tooshoo, Dungeon i Nightcity) zostały umieszczone na oficjalnej stronie Arcanii – można ich posłuchać za pomocą wbudowanego w witrynę odtwarzacza. Ostatni, czwarty numer (Main Theme), wylądował na składance Sound of Games, która od kilkunastu dni jest dostępna m.in. za pośrednictwem niemieckiego sklepu Amazon. Jeśli ktoś nie ma ochoty kupować tego jednego utworu, zawsze może zapoznać się kilkudziesięciosekundową próbką – jest ona dostępna w tym miejscu.

UV
9 sierpnia 2010 - 18:36