popRaport: Batman 3 - Crash - 9 sierpnia 2010

popRaport: Batman 3

Od premiery Mrocznego Rycerza upłynęły już dwa lata. Druga odsłona trylogii przygód Batmana - w reżyserii  Christophera Nolana - narobiła apetytu na kontynuację nawet największym sceptykom popkomiksowej myśli filmowej. Niestety, na debiut dalszych losów Bruce'a Wayne'a przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Aby choć trochę osłodzić katusze biernego wyczekiwania, zbierzmy wszystko to, co wiemy o nadchodzącej produkcji. Światło dzienne ujrzało bowiem wiele informacji, zarówno tych oficjalnych, jak i niepotwierdzonych (czyt. plotek).

Raport ten szybko i przystępnie podsumowuje wszystko co wiemy o zwieńczeniu trylogii. Informacje tu przedstawione pochodzą zarówno z przed kilku dniu, jak i z przed kilku miesięcy.

FAKTY

  • W trakcie odbywającej się niedawno premiery Inception, Sir Michael Caine w rozmowie z Digital Spy zdradził, że zdjęcia do Batmana 3 powinny wystartować w kwietniu 2011 roku.
  • Według wszelkich znaków na niebie i ziemi, tudzież umów pomiędzy Warner Brothers i IMAX, premiera filmu przewidziana została na 20 lipca 2012 roku, czyli cztery lata po premierze drugiej odsłony.
  • Reżyser filmu, Christopher Nolan, w wywiadzie dla The L.A. Times zdradził, że trzecia odsłona serii będzie ostatnią, podsumowującą trylogię. Widzowie powinni spodziewać się mocnego zakończenia.

Jestem bardzo podekscytowany zakończeniem filmu, konkluzją, oraz tym co zrobiliśmy z bohaterami. – zdradza reżyser.

  • W innym wywiadzie, tym razem dla magazynu Empire, Nolan wyjawia, że Joker prawdopodobnie nie pojawi się w kolejnym obrazie (co w przypadku śmierci odtwórcy postaci – aktora Heatha Ledgera – wydaje się słuszne).

PLOTKI

  • Ostatnie doniesienia mówią, że część filmu (a dokładnie połowa) miałaby zostać nakręcona w Nowym Orleanie. W ten sposób Warner Bros chce skorzystać z ulg podatkowych obowiązujących w przemyśle filmowym w stanie Luizjana. Przypomnę tylko, że dwie pierwsze części trylogii Nolana kręcone były wyłącznie w Chicago.
  • W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby w trzeciej odsłonie pojawić się miał Człowiek Zagadka. Plotka głosi również, że rola ta miałaby przypaść młodemu Gordon-Levittowi. Jego najnowszy i wciąż pachnący świeżością popis aktorski podziwiać możemy w Inception (gdzie przyznam szczerze zaskoczył mnie mocno pozytywnie). Inne plotki idą jeszcze dalej; podobno dwójka innych aktorów z ostatniego filmu Nolana walczy o tę samą rolę, a są nimi Leonardo DiCaprio i Tom Hardy.
Crash
9 sierpnia 2010 - 18:31