Cukierek albo psikus od Tima Schafera (no prawie) - g40st - 10 sierpnia 2010

Cukierek albo psikus od Tima Schafera (no, prawie)

Dosłownie kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że studio Double Fine (macherzy od genialnego Psychonauts i może ciut słabszego Brutal Legend) w pocie czoła pracuje nad czterema nowymi tytułami. Przyszedł w końcu czas, że Tim Schafer uchylił rąbka tajemnicy i poznaliśmy tytuł, a także kilka ciekawych informacji na temat pierwszej z gier.  

Costume Quest przeznaczona będzie do rozpowszechniania w systemach cyfrowej dystrybucji. Gatunkowo to mieszanka przygodówki z RPG, z akcją rozgrywającą się w noc Halloween, a my wcielimy się w rolę małej paskudy (dzieciaka) poszukującego młodszej siostry, chodzącego po domach i wydębiającego od ich mieszkańców słodycze, karty i inne fanty służące potem do okładania po głowach napotykanych przeciwników. Tytułowe kostiumy będą transformować się w gigantycznych rozmiarów kostiumiska, wyposażone dodatkowo w różne super-moce.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że Double Fine weszło w deal z THQ, które będzie wydawcą Costume Quest oraz drugiej, niezapowiedzianej jeszcze przygodówki TPP, której premiera planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

Mnie osobiście Tim Schafer jeszcze nigdy nie zawiódł i choć to nie on bezpośrednio pracuje nad tym projektem, to jestem pewien, że również tym razem jego ekipa stanie na wysokości zadania. To ciekawe, jak dwie największe gwiazdy dawnego Lucasfilm, a później LucasArts w końcu wzięły się do porządnej roboty. Przypominam, że na Xbox Live Arcade i PlayStation Network triumfy święci znakomity Deathspank Rona Gilberta. Cyfrowa dystrybucja chyba naprawdę nieźle dmie w żagle obu panów. 

g40st
10 sierpnia 2010 - 22:11
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz