Nowe wieści na temat The Walking Dead - Stranger - 6 września 2010

Nowe wieści na temat The Walking Dead

Do premiery serialu The Walking Dead pozostały już niecałe dwa miesiące. Ostatnim razem informowałem Was o planach odnośnie jego polskiej premiery, zaś w tym wydaniu nieumarłego kącika Strangera pragnę podzielić się z Wami kilkoma szczegółami związanymi w głównej mierze z pilotażowym odcinkiem tej produkcji. Wszyscy zombiakomaniacy są mile widziani! :)

Zacznijmy może od kwestii najważniejszej, czyli daty premiery. Do niedawna stacja AMC podawała jedynie ogólną datę, planując wystartować z serialem w październiku. Data została już ujawniona i niestety nie jest to dobra wiadomość, gdyż chcąc się zapewne zbiec w czasie z popularnym w Stanach Zjednoczonych świętem Halloween wyznaczono ją na ostatni dzień października (niedziela). Jak już wcześniej wspominałem, serial znajduje się w planach nowo tworzonego polskojęzycznego kanału tematycznego stacji FOX, tak więc można się spodziewać, że premiera w naszym kraju odbędzie się w pierwszych dniach listopada (wariant optymistyczny) lub w pierwszej połowie miesiąca (wariant bardziej realistyczny ;-)).

Dowiedzieliśmy się też, że odcinek pilotażowy będzie trwał 90 minut, natomiast trudno powiedzieć jak sytuacja będzie się przedstawiała z pozostałymi pięcioma odcinkami. Ja z racji niewielkiej ich liczby spodziewałbym się mimo wszystko 60 minutowych nasiadówek, a nie 40-45 minutowych.

Informacje o zamówieniu przez stację AMC drugiego sezonu bez czekania na wyniki oglądalności pierwszej serii okazały się niestety niepotwierdzone... lub pierwotnie tak planowano, tyle że ktoś z szefostwa spanikował i zdecydowano się wstrzymać z tą decyzją. Pozostaje więc wierzyć w to, że serial będzie cieszył się dużą popularnością w tych państwach, w których zakupiono prawa do jego emisji, choć pewnie i tak wyniki ze Stanów przesądzą o jego dalszym losie.

Na zakończenie bonusowy filmik z ujawnionej niedawno szpitalnej sceny z odcinka pilotażowego. Poza samym początkiem, tłumaczącym dlaczego jest to akurat szpital, trailer nic poważniejszego nie zdradza, tak więc myślę, że na obejrzenie tego minutowego filmiku można się spokojnie skusić. Do następnego razu! :)

Stranger
6 września 2010 - 21:43

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.09.2010 23:12
Scott P.
Scott P.
99
Generał

To będzie najbardziej dołujący serial w historii telewizji. Kto czytał komiks ten wie oczy mówię.

06.09.2010 23:46
CHESTER80
odpowiedz
CHESTER80
92
Nintendomaniak

Szkoda że nie startują teraz jak wiele seriali. Strasznie jestem ciekaw czy będzie dobra oglądalność. O jakość serialu jestem spokojny.

07.09.2010 08:23
sinbad78
odpowiedz
sinbad78
152
calm like a bomb

Komiks jest naprawdę znakomity przez 79 zeszytów można złapać doła jak powiedział kolega wyżej

07.09.2010 10:08
Tomal_P
odpowiedz
Tomal_P
97
Legend

Ciekawe co to będzie. Nawet nie wiedziałem, że zaraz u nas premiera będzie.

07.09.2010 14:02
Stranger.
odpowiedz
Stranger.
156
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

Tak, to prawda z komiksem, tyle że nie liczcie, że serial błyskawicznie ponadrabia zaległości. ;) Ja myślę, że pierwszy sezon zakończy się nie dalej niż na

spoiler start

zastrzeleniu Shane'a

spoiler stop

.

14.09.2010 09:13
sinbad78
odpowiedz
sinbad78
152
calm like a bomb

życzyłbym sobie aby skończył się minimum na odwiedzinach w więzieniu

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze