Kwiatki walczą z zombie w nowej grze Arcade - Hed - 8 września 2010

Kwiatki walczą z zombie w nowej grze Arcade

Dzisiaj katalog Xbox LIVE Arcade wzbogacił się o szczególnie ciekawą produkcję, którą znają posiadacze komputerów osobistych. Plants vs. Zombies to jedna z bardziej udanych gier reprezentujących gatunek „tower defense”. Przygoda stawia na humorystyczne podejście do tematu i gwarantuje wciągającą rozgrywkę oraz wiele godzin dobrej zabawy.

Gra została stworzona przez studio PopCap Games specjalizujące się w pozornie prostych, ale uzależniających pomysłach (Peggle, Bejeweled). Nie inaczej jest w przypadku Plants vs. Zombies, w którym pomagamy dzielnym roślinom w walce z hordami nieumarłych atakujących domy bezbronnych ludzi. Do naszej dyspozycji przygotowano dziesiątki poziomów i atrakcji.

Polem bitwy w grze stają się trawniki domów atakowane przez zombie. Zadaniem gracza jest odpowiednie rozstawienie różnego typu kwiatków pełniących role wieżyczek, zapór, działek i min. Na każdym z poziomów musimy zmierzyć się z kilkoma falami różnych przeciwników, jednocześnie dbając o produkcję energii słonecznej, za którą kupujemy nowe rośliny bojowe.

W wersji na Xbox LIVE gra została wzbogacona o ważny dodatek – rozgrywkę wieloosobową. Twórcy przygotowali tryb kooperacji i współzawodnictwa. W pierwszym z nich każdy z graczy sprawuje pieczę nad pewną liczbą pól, co wymusza planowanie wspólnej taktyki. Tryb Versus to już prawdziwe szaleństwo – jeden z zawodników przejmuje kontrolę nad zombie.

Opis gry być może brzmi abstrakcyjnie, ale naprawdę warto spędzić z nią kilka chwil. Wszystkim niezdecydowanym polecamy próbkę produkcji, w której można zobaczyć między innymi dodatki przygotowane dla platformy Xbox LIVE, czyli osiągnięcia, rankingi i przedmioty dla awatara. Pełna wersja nietypowej gry o zombie kosztuje 1200 punktów Microsoftu.

Hed
8 września 2010 - 16:35