Nowy film Skolimowskiego w Polsce 22 października - eJay - 22 września 2010

Nowy film Skolimowskiego w Polsce 22 października

Film Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" trafi do polskich kin 22 października. O dacie premiery poinformowała w środę, 22 września, Paulina Młynarska z firmy Syrena Films, która jest dystrybutorem tytułu. Po wielkim sukcesie Jerzego Skolimowskiego na tegorocznym, 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji polski dystrybutor postanowił przyspieszyć premierę "Essential Killing". Początkowo planowano wprowadzić tytuł do kin dopiero w styczniu 2011 roku. Przypomnijmy, że w Wenecji za swój film Skolimowski otrzymał Nagrodę Specjalną Jury. Odtwórcę głównej roli - Amerykanina Vincenta Gallo - uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora. - interia.pl

Zabawnie się patrzy na takiego niusa, bo gdyby nie zaskakujący triumf Skolimowskiego na festiwalu weneckim to ów film powąchalibyśmy co najwyżej w koszyku z przecenami DVD w markecie. Oczywiście nie wiem czy jest to produkcja dobra czy zła, przejdę się do kina i obadam, ale tak czy siak możecie być pewni - na ten okres kochani dystrybutorzy zaklepali pewnie ze 2-3 komedie romantyczne zza oceanu porażkę pod tytułem "Zemsta Futrzaków" i nie sądzili, że w repertuarze pojawi się dzieło Polaka.

O Skolimowskim w Polsce zapomnieli już wszyscy i nie ma co się oszukiwać, facet nie ma u nas takiej renomy jak Polański, który jest doskonałym reżyserem i skandalistą w jednym.  Media oczywiście grzmią, jaka to jest rewelacyjna osobowość z bogatym dorobkiem, ale nie łudźcie się. Gdyby zrobili na ulicy ankietę  i spytali losowych osób ile filmów Skolimowskiego znają, z trudem wymienionoby jeden. Dlatego wejście do kin Essential Killing (ciekawe jak przetłumaczą tytuł?) nalezy rozpatrywać jako normalną kolej rzeczy po werdykcie jury w Wenecji. Czekam z niecierpliwością,  skoro sam reżyser określa swój film jako "poetycki survival" to należy mu zaufać, że tak jest i nie sprzedaje nam celuloidowej konserwy z toną efektów specjalnych.

Film Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" trafi do polskich kin 22 października. O dacie premiery poinformowała w środę, 22 września, Paulina Młynarska z firmy Syrena Films, która jest dystrybutorem tytułu.

eJay
22 września 2010 - 10:55
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.09.2010 11:25
Rock Alone
Rock Alone
42
Konsul

Wiesz to w zasadzie dobrze, że Skolimowski nie jest taki w Polsce oklepany. U nas jest jakaś taka dziwaczna aura, że z polskich filmów robi albo jakieś koszmarne tragedie, po których człowiek traci wiarę w sens życia i nabiera przekonania że skok z okna to dobry wybór, albo komedie romantyczne z humorem klasy B albo C.
Skolimowski się chyba przed tym obronił, tak zresztą jak i wcześniej Polański.

22.09.2010 11:29
sinbad78
odpowiedz
sinbad78
152
calm like a bomb

żółte ząbki Panie Skolimowski. Mniej papierosków

22.09.2010 13:48
Scott P.
👍
odpowiedz
Scott P.
99
Generał

Przejdę się na ten film do kina by przekonać się, czym się tak ludzie podniecają. Bo jestem ciekaw czy te wszystkie ochy i achy w Polsce biorą się z tego, że jest to film Polaka czy po prostu film jest tak dobry. A moje propozycje na polski tytuł to: Polski Rambo: Pierwszy śnieg, Hu hu ha nasza zima zła, Podróż za jeden uśmiech 2.

22.09.2010 14:28
odpowiedz
des772
4
Junior

Skolimowski wielkim scenarzystą/reżyserem był (czemu był - bo wg mnie po 70' latach zaczął tworzyć filmy za gramanicą i przez to straciły swoją magię - trochę odkupił się Czterema nocami z Anną), imo nieśmiertelna Bariera czy genialny scenariusz (w kooperacji z Polańskim) w Nożu w wodzie mówią sam przez się. Konkluzja - czekam na Essential killing ale z drugiej strony trochę się boję...

22.09.2010 23:23
odpowiedz
El Gringo
3
Junior

Prawdopodobnie nie przetłumaczą tytułu najnowszego filmu Skolimowskiego. Nawet sam Skolimowski ostatnio w programie "Kocham kino" w rozmowie z Grażyną Torbicką powiedział, że jest to tytuł nieprzetłumaczalny, więc może na siłę nie będą starali się tego spolszczyć. Moim zdaniem powinno pozostać "Essential Killing", bo przynajmniej ten tytuł jakoś "brzmi", zresztą jak wszystko w języku angielskim. Ale poczekajmy do 22 października to sami się przekonamy.