A co byście powiedzieli na następcę Dreamcasta? - Jiker - 4 października 2010

A co byście powiedzieli na następcę Dreamcasta?

Ah, Dreamcast. Co to była za konsola. Co to był za sprzęt. A jakiego miała pada! Takich rzeczy się nie zapomina. Mój osobisty, makaroniasty egzemplarz spoczywa od dobrych paru lat w piwnicy, bo jakoś nie miałem czasu i funduszy, żeby naprawić/wymienić zajechany laser. Konsola posłużyła mi jednak solidnie, zapewniając wiele miło spędzonych chwil. Jak dobrze zatem wiedzieć, że twórcy tej stosunkowo szybko uśmierconej konsoli nie zapomnieli o niej. Co więcej, bardzo chętnie zaprojektowaliby jej następcę.

SEGA Dreamcast

Yuji Naka, współtwórca marek Sonic the Hedgehog i Phantasy Star Online, a zarazem osoba, która brała udział w procesie projektowania większości konsol firmy SEGA, powiedział w udzielonym ostatnio wywiadzie dla serwisu CVG, że bardzo chętnie zaangażowałby się w projektowanie nowej platformy. "Byłoby idealnie, gdybym mógł zostać kimś w rodzaju doradcy, wspierającego zespół projektantów. Jeśli Ivy the Kiwi (ostatnia gra Naki - przyp. red.) poradzi sobie w Europie, wtedy być może zajmę się tworzeniem Dreamcasta 2". Według Naki taka możliwość byłaby czymś niepowtarzalnym, w związku z czym z chęcią podjąłby się zadania zaprojektowania następcy ostatniej stacjonarnej konsoli firmy SEGA.

Cóż z tego, że nie padły tu żadne konkrety. Ważne jest to, że Dreamcast cały czas funkcjonuje w świadomości ludzi z branży. I nawet jeśli są to jedynie sentymentalne wycieczki, wierzę, że kiedyś otrzymamy jeszcze szansę położenia rąk na padzie do następcy Makarona :).

Osobiście przy Dreamcaście spędziłem najwięcej czasu grając w: Shenmue (1 i 2), F355 Challenge, Jet Set Radio, Crazy Taxi, Soul Calibur, Giga Wing, Ikaruga, Marvel vs Capcom (1 i 2), Metropolis Street Racer, Skies of Arcadia, Street Fighter III (DI i TS) oraz Outtriggerze. Jestem wyznawcą Yu Suzukiego, próbowałem się bawić VMU, ale neta niestety nie przetestowałem. Aha, na pada narzekałem, zawsze i głośno ;).

Które z dostępnych na niego tytułów najbardziej przypadły Wam do gustu?

ps. Dreamcast debiutował w 1998 roku (w Europie w 1999 roku). Jego oficjalna śmierć na Starym Kontynencie nastąpiła pod koniec 2002 roku. W Japonii pojedyncze egzemplarze sprzedawano do 2006 roku (wychodziły również nowe gry). Dreamcast był jak dotąd ostatnią konsolą SEGA - jednej z firm, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju rynku gier. Uważa się, że platformę zabił absolutny brak zabezpieczeń antypirackich.

ps2. Poniżej kompilacja najlepszych gier na DC według ScrewAttack.

Jiker
4 października 2010 - 21:20

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.10.2010 23:16
zanonimizowany425253
89
Generał

Na Dreamcasta pojawiła się pierwsza polska gra na konsole, Kangurek Kao. Ja posiadałem, Sege Megadrive i Mastersystem, na tę pierwszą to jeszcze można było u nas w kraju znaleźć jakieś tytuły (człowiek nie wiedział i nawet go nie interesowało czy zdobyty tytuł to crap czy jakaś perełka, najważniejsze, że miał coś nowego do grania), na tę drugą to miałem łącznie dwie gry, Sonica i Tazmanie, znałem je na pamięć, szkoda, że tych konsol nie zachowałem.

A następce DC pewnie, że chciałbym zobaczyć ale to raczej niemożliwe.

05.10.2010 00:05
jarooli
odpowiedz
jarooli
97
Would you kindly?

Gra na tym padzie chyba nie należała do największych przyjemności, kto wpadł na pomysł zrobienia takiego czegoś? To na środku pada to mały ekranik?

05.10.2010 07:13
jiker
odpowiedz
jiker
111
Gladiator

GRYOnline.plTeam

Wideo

jarooli --> Ekranik to część karty pamięci (VMU) - wyświetlają się na nim dane (w ekstremalnych sytuacjach VMU mógł też służyć jako przenośny sprzęt do grania, bo posiadał przyciski i d-pada - wystarczyły bodaj sejwy z odpowiednich gier ;]). Wkłada się ją od góry do pada, który posiada też okienko, pozwalające mieć cały czas na uwadze ekran VMU --> http://www.youtube.com/watch?v=PAquh5kjLkU i http://www.youtube.com/watch?v=LbS9hIU7MrQ

05.10.2010 08:12
Tomal_P
odpowiedz
Tomal_P
95
Legend

W poprzednie wakacje kupiłem sobie na allegro używanego. Świetna sprawa, a gra Shenmue jest jedną z lepszych gier w jakie w ogóle grałem.

Ale mój Dreamcast przeżył jakieś dwa miesiące. Miałem problemy z laserem, więc próbowałem go jakoś reaktywować. Poczytałem różne poradniki na necie i wziąłem się do roboty. Tak go naprawiłem, że już więcej nie zadziałał.

Ale konsola fajna.