Recenzje: Comic Jumper - Hed - 8 października 2010

Recenzje: Comic Jumper

Captain Smiley, komiksowy heros i bohater gry Comic Jumper, wpadł w nie lada tarapaty. Periodyk o jego przygodach został anulowany po nieprzychylnym przyjęciu przez czytelników. W taki sposób rozpoczyna się nowa produkcja studia Twisted Pixel, które jak zwykle ma świetne pomysły. Skąd o tym wiemy? Oczywiście z recenzji opublikowanych w serwisach o grach.

Zanim przejdziemy do tekstów trzeba wyjaśnić czym jest Comic Jumper. Gra reprezentuje gatunek platformówek i cechuje się dużą porcją humoru. Bohater produkcji i jego kompan (Star) postanawiają wystąpić w konkurencyjnych komiksach i w ten sposób zdobyć sławę. To oznacza, że kolejne poziomy przynoszą odmienne stylistyki, które często parodiują dobrze znane motywy.

Każdy komiks, do którego Smiley i Star wskakują przynosi drastyczną zmianę bohaterów przystosowujących się do nowego świata. Każda z komiksowych krain jest jedyna w swoim rodzaju, gwarantując inną paletę kolorów, nowe style muzyczne i efekty dźwiękowe. Chociaż nie zmieniają się podstawowe zasady mechaniki rozgrywki to światy wydają się na tyle nowe i zadziwiające, że chce się je odkrywać i przechodzić.”  (Destructoid, 8/10)

Produkcja jest zdumiewająco absurdalna i czasami absolutnie komiczna. (...) Dzięki poczuciu humoru i szalonym wygłupom Comic Jumper jest czymś więcej niż tylko prostą platformówką i właśnie to sprawia, że nie sposób go nie polecić.” (Giant Bomb, 4/5)

(W grze) są bardzo dobre dodatki, które urozmaicają 11 poziomów podstawowej przygody. Seria wyjątkowo trudnych wyzwań daje szansę na zdobycie pieniędzy. Kwoty, które zarabiamy w głównych poziomach i wyzwaniach mogą zostać wydane nie tylko na ulepszanie zdolności Smiley’a,  ale także na nagrody w stylu specjalnych motywów graficznych, przedmiotów dla awatarów, nowych układów do gry ‘Splosion Man i całej masy filmów, dźwięków, grafik i innych elementów.” (GameSpot, 8/10)

Comic Jumper to dokładnie to czego szukam w grze dostępnej w dystrybucji cyfrowej. Produkcja oferuje przemyślane doświadczenia i jednocześnie kończy się w momencie, w którym mogłaby stracić swój urok.” (IGN, 8/10)

Chociaż Comic Jumper jest prawdopodobnie największym i zarazem najbardziej tradycyjnym dziełem Twisted Pixel, to nie traci ani trochę osobowości i zaraźliwego braku zahamowań studia.” (Joystiq, 4/5)

Comic Jumper jest dostępny na łamach Xbox LIVE Arcade za 1200 punktów Microsoftu. Gra została wydana w ramach akcji Game Feast.

Hed
8 października 2010 - 15:00