Piguła #07 - nieobiektywny bilans tygodnia (2-8.10.10) - Olek - 9 października 2010

Piguła #07 - nieobiektywny bilans tygodnia (2-8.10.10)

„Trzydzieste plenum spółdzielni Zenum” - niezapomniane hasło z Misia Stanisława Barei doskonale pasuje do ubiegłego tygodnia. Niby spokojnie, niby niewiele się dzieje, aż przychodzi piątek i nagle wszystkim przypomina się, że przed weekendem trzeba jeszcze coś ważnego ogłosić. Mamy więc nowy rekord WoW-a i świetne wyniki LOTRO, założyciele CD Projekt idą na długi urlop, a branżą wstrząsa polska produkcja muzyczna, która połknie na śniadanie Guitar Hero i popije Rock Bandem. Wszystko to w ciągu jednej doby...

12 milionów – tylu subskrybentów ma już World of Warcraft. Firma Blizzard Entertainment podkreśla, że wzrost zainteresowania grą wiąże się z chińską premierą dodatku Wrath of the Lich King.

The Jungle

Do wejścia na rynek kieszonkowych konsol szykuje się koncern Panasonic. Jego inżynierowie pracują obecnie nad urządzeniem o nazwie The Jungle, które przeznaczone ma być głównie do gier w trybie multiplayer. Czas pokaże, czy nowa konsola dotrzyma kroku konkurentom spod znaku PlayStation Portable i Nintendo DS.

Magister od gier

Uczelnie na Śląsku połączyły siły i wspólnie chcą kształcić projektantów gier wideo. W przyszłym roku Uniwersytet Śląski planuje uruchomić związany z tym kierunek studiów magisterskich. Swój udział w projekcie ma także szef zlokalizowanego w Katowicach studia deweloperskiego Nicolas Games – Tomasz Majka.

The Lord of the Rings Online

Studio Turbine ujawniło, że po przejściu na model finansowania oparty o system mikrotransakcji obroty generowane przez sieciową grę The Lords of the Rings Onlinewzrosły dwukrotnie. Gracze założyli także milion nowych kont. Tym samym deweloperowi udało się powtórzyć sukces gry Dungeons&Dragons Online, która po zniesieniu abonamentów awansowała do pierwszej trójki najpopularniejszych produkcji z gatunku MMO.

"Nie oceniajcie Final Fantasy XIV przed upływem miesiąca od premiery" - prośba koncernu Square-Enix skierowana do branżowych dziennikarzy.

Capcom

Japoński producent i wydawca gier ma poważny problem. W pierwszych sześciu miesiącach roku fiskalnego 2010/2011 zanotował on o 4,8 mld jenów mniejszy zysk niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Słabo sprzedają się produkcje, z którymi wiązano duże nadzieje jak Lost Planet 2. Nic nie wskazuje też na to, by sytuację miał poprawić zapowiedziany na 15 października debiut pecetowej wersji gry.

Poślizgi

Deweloperzy, którzy mieli w planach załapać się na ostatni moment przedświątecznej gorączki zakupów, nie wyrabiają. W poprzednim tygodniu koncern Sony poinformował graczy o przesunięciu terminu premiery LittleBigPlanet 2 na 2011 rok. Tym razem oznajmił, że podobny poślizg zaliczy także DC Universe Online. Niestety, opóźnienia nie są wyłącznie domeną zagranicznych firm. Wrocławski Techland także nie wyrobił się w czasie z pracami nad nail'd.

CD Projekt/Optimus S.A.

Firmę opuszczają jej założyciele – Michał Kiciński i Marcin Iwiński. Obaj czują się przemęczeni pracą i chcą zrobić sobie dłuższy urlop. Akcjonariusze Optimusa nie są tym zachwyceni. W piątek, kiedy decyzja Kicińskiego i Iwińskiego została ujawniona, akcje firmy straciły na giełdzie ponad 3%.

Steve Ballmer

54-letni szef Microsoftu słynie z zaskakujących wypowiedzi. Podczas niedawnej wizyty w Londynie jeden z dziennikarzy zapytał go o ulubioną grę. Nie, nie jest nią Halo. Ballmer uwielbia... Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball.

Olek
9 października 2010 - 14:48

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.10.2010 20:14
😜
zanonimizowany696839
50
Pretorianin

HAHAHA! Widzę, że chamstwo ze strony panów z SE nie zna granic.

09.10.2010 22:32
👍
odpowiedz
zanonimizowany748897
5
Pretorianin

Heh podoba mi się ta piguła. Bardzo fajnie się to czyta.

10.10.2010 13:14
Radanos
odpowiedz
Radanos
90
Tytanowy Janusz

Szacun dla gościa z Microsoft-u.

10.10.2010 13:40
Zingus123
odpowiedz
Zingus123
24
Antyterrorysta

Niezły artykuł