Debu Plus – japoński symulator randki z dziewczyną w rozmiarze XXL - Olek - 16 listopada 2010

Debu Plus – japoński symulator randki z dziewczyną w rozmiarze XXL

Wśród użytkowników konsoli Nintendo DS z Kraju Kwitnącej Wiśni triumfy święci gra Love Plus oraz jej rozszerzona wersja Love Plus+. Podobizny dziewczyn z randkowego symulatora firmy Konami znaleźć można m.in. na T-shirtach, okładkach zeszytów a nawet w ofertach turystycznych. Niestety, wirtualne piękności mają jedną przypadłość - są szczupłe, a przecież nie każdy Japończyk (lub Japonka o innej orientacji seksualnej) lubi taką „skórę i kości”. Rynkową niszę dostrzegła już specjalizująca się w grach dla dorosłych firma Valkyria i przygotowała Debu Plus.

Ririka, główna bohaterka gry ma 162 cm wzrostu i waży... 103 kg. Jej wskaźnik BMI (Body Mass Index) wynosi 39.3, co sięga górnej granicy drugiego stopnia otyłości. Ale przecież duże jest piękne!

W porównaniu z pierwowzorem Debu Plus ma ponoć bardziej parodystyczny klimat. Nie brakuje też akcentów erotycznych, rzecz jasna w wydaniu XXL. Chiho Komoriya, prowadzący blog japanesevw zakłada, że sukcesu Love Plus nie uda się powtórzyć, ale nowa gra powinna trafić w gusta sporej grupy graczy.

Na marginesie, lepiej nawet nie próbować zrozumieć japońskiego fenomenu popularności randkowych symulatorów. Jakiś czas temu serwis BoingBoing opisał przypadek mężczyzny o nicku Sal9000, który oficjalnie wstąpił w związek małżeński ze swoją wirtualną żoną. Fakt, że Nene Anegasaki „zamieszkuje” w konsoli Nintendo DS nie był dla niego żadną przeszkodą. Ceremonia miała miejsce w Tokijskim Instytucie Technologii, a kilka tysięcy osób oglądało na żywo transmisję z uroczystości w serwisie Nico Nico Douga (japoński odpowiednik YouTube). Strach pomyśleć co będzie, kiedy w sprzedaży pojawi się Love Plus w wersji na „trójwymiarową” konsolę Nintendo 3DS!

Olek
16 listopada 2010 - 18:47