Klasyki Xbox LIVE - Space Invaders Extreme - Hed - 19 listopada 2010

Klasyki Xbox LIVE - Space Invaders Extreme

 

W 1978 roku firma Taito wydała grę o nazwie Space Invaders. Prosta dwuwymiarowa strzelanka polegała na niszczeniu kolejnych fal obcych atakujących Ziemię. Produkcja przeszła do historii rozrywki elektronicznej, więc powracała często w kolejnych odsłonach oraz przeróbkach. Dzięki temu użytkownicy Xbox LIVE otrzymali Space Invaders Extreme.

Space Invaders Extreme to w prostej linii adaptacja klasycznego pomysłu, który rozbudzał wyobraźnię graczy już przeszło 30 lat temu. Czy koncepcja nie zestarzała się? Wręcz przeciwnie, twórcy odświeżonej wersji zadbali o to, aby zawierała ona wszystkie zalety pierwowzoru i jednocześnie wyglądała efektownie na telewizorach HD.

W grze sterujemy laserowym działkiem, które jedynie porusza się w lewo lub prawo i strzela do przeciwników. Wrogowie nadchodzą w różnych konfiguracjach, kolorach i typach – każda fala powoli zbliża się z góry ekranu. Zadaniem jest powstrzymanie obcych przed dotknięciem ziemi. Prosty pomysł znany z klasycznego hitu został podrasowany o nowe elementy.

Space Invaders Extreme to znacznie bardziej zróżnicowani przeciwnicy i poziomy. Oprócz standardowych statków zmagamy się z potężnymi bossami, bierzemy udział w mini-gierkach i bonusowych rundach. Urozmaicono również dostępne uzbrojenie – łapiąc spadające power-upy możemy zwiększyć moc laserów, czy skorzystać z wybuchowych pocisków.

Jednym z ciekawszych dodatków w wersji z Xbox LIVE jest czteroosobowy multiplayer z trybami kooperacji i współzawodnictwa (rozgrywki można prowadzić lokalnie i przez Internet). Wszystko to zostało wzbogacone o szaloną i niezwykle kolorową grafikę oraz świetną muzykę elektroniczną, która w pewnym zakresie kojarzy się z takimi grami jak Rez HD.

Przemyślane zmiany i nowości spodobały się recenzentom (80/100 w serwisie Metacritic) - Space Invaders Extreme to zdecydowanie produkcja godna polecenia wszystkim fanom shoot'em upów. Grę możecie kupić za 800 punktów Microsoftu. W sprzedaży jest również rozszerzenie za 240 punktów Microsoftu.

Hed
19 listopada 2010 - 12:15

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz