Znany haker twierdzi że złamał najważniejsze zabezpieczenie Playstation 3 - TommiK - 3 stycznia 2011

Znany haker twierdzi, że złamał najważniejsze zabezpieczenie Playstation 3

Jak informuje serwis Kotaku, George "GeoHot" Hotz, a więc haker, który ma na koncie m.in. współudział w złamaniu zabezpieczeń iPhone'a, ogłosił właśnie, że rozpracował coś, co możemy określić jako ostateczne zabezpieczenie stacjonarnej konsoli Sony. Jakby tego było mało, odkryte przez siebie kody opublikował w Sieci.

Pokrewna informacja pojawiła się w Internecie już w tamtym tygodniu. Grupa hakerów " fail0verflow" ogłosiła, że złamała ostateczne zabezpieczenie Playstation 3. Gdy tamci byli w trakcie udostępniania instrukcji, które miałyby pozwolić na instalację chociażby Linuksa, GeoHot zwyczajnie opublikował rozpracowane przez siebie kody w Sieci. Teraz są one dostępne dla każdego.

Tzw. "root file" jest najważniejszym zabezpieczeniem Playstation 3 i odpowiada za to, czy konsola uznaje dane oprogramowanie (np. płytę z grą) za oryginał. Modyfikacja tego pliku może oczywiście umożliwić uruchamianie pirackich kopii lub nieautoryzowanego przez Sony oprogramowania. O ile powszechnie już teraz dostępny Jailbreak pracuje na znacznie bardziej "topornych" zasadach i daje przy tym olbrzymie możliwości oszukiwania konsoli, to nieporównywalnie więcej opcji udostępni modyfikacja "root file". Szczególnie, gdy kod jest już w Internecie, a ekipa  fail0verflow ma lada dzień opublikować pełne narzędzia hakerskie.

Poniżej film zaprezentowany przez fail0verflow na konferencji 27th Chaos Communication Conference:

TommiK
3 stycznia 2011 - 15:43