Nowy utwór grupy Poets of the Fall w kolejnej grze twórców Alana Wake'a - UV - 22 stycznia 2011

Nowy utwór grupy Poets of the Fall w kolejnej grze twórców Alana Wake'a

16 marca bieżącego roku na rynku ukaże się nowa płyta zespołu rockowego Poets of the Fall. Album zatytułowany Alchemy, vol. 1 podsumuje ośmioletnią karierę grupy, graczom znanej głównie z bliskiej współpracy ze studiem Remedy Entertainment. Oprócz najlepszych utworów fińskiego tria, na krążku znajdzie się również jedna nowa kompozycja – Can You Hear Me. Kawałek ten usłyszymy także w najnowszej produkcji twórców Maksa Payne’a i Alana Wake’a.

Utwór Can You Hear Me zasili ścieżkę dźwiękową odświeżonej wersji gry Death Rally z 1996 roku, którą już wkrótce będą mogli nabyć posiadacze iPhone’ów oraz iPadów. Starsi gracze powinni pamiętać te szalone wyścigi samochodowe, w których oprócz brawurowej jazdy równie istotna była wysoka skuteczność w eksterminacji rywali. Nową edycję starego hitu można zobaczyć na zamieszczonym niżej filmiku. 

Piosenki zespołu Poets of the Fall dwukrotnie pojawiały się w produktach fińskiej firmy. Najpierw muzycy nagrali utwór Late Goodbye do drugiej odsłony cyklu Max Payne (co ciekawe, autorem słów jest Sam Lake z Remedy Entertainment), natomiast kilka lat później przygotowali aż trzy kawałki z myślą o grze Alan Wake: Children of the Elder God, War i The Poet and the Muse.

UV
22 stycznia 2011 - 18:40

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.01.2011 22:27
Pan P.
Pan P.
146
022

Pomyłka. "War" nie był skomponowany z myślą o AW. Pochodzi z czwartej studyjnej płyty, a w AW tylko go wykorzystano.

22.01.2011 23:02
Azerath
😊
odpowiedz
Azerath
143
Senator

Wow. Takiego newsa to się tutaj nie spodziewałem. U.V. - jesteś fanem Poetów? Ja jestem i byłoby fajnie, gdybym wiedział, że nie jestem tutaj w tym osamotniony. To samo pytanie do Pana P.

Jeśli chodzi o newsa, to pominę jej główną część, tj. o nowym utworze w DeathRally, i dodam od siebie, że Children of the Elder God i The Poet and the Muse są wykonane przez zespół Gods of Asgard, który został wymyślony specjalnie na potrzeby gry, a właściwymi artystami są właśnie członkowie Poets of the Fall.

23.01.2011 00:44
Pan P.
odpowiedz
Pan P.
146
022

Ja owszem, jestem wielkim fanem PotF odkąd usłyszałem Late Goodbye w creditsach MP2. Rewelacyjny zespół. Co prawda niektóre teksty mają nieco ckliwe, ale aranżacje są zawsze pierwsza klasa i ciężko byłoby mi wymienić słabsze kawałki (a płyty, to już w ogóle).

23.01.2011 01:48
_MaZZeo
odpowiedz
_MaZZeo
41
Legend

Mam dokładnie takie samo zdanie jak Panicz. Teksty ckliwe i czasami zbyt romantyczne, ale jeśli nie przywiązuje się do tego wagi to słucha się tego z przyjemnością. Late Goodbye z Maxa 2 było zajebiste, tak samo War i Children of the Elder God z Alana. Podobał mi się też utwór Roses z Carnival of Rust, i jeszcze parę innych których teraz sobie nie przypomnę.

23.01.2011 06:46
U.V. Impaler
odpowiedz
U.V. Impaler
188
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

Pan P. ---> Sprawdzę to. Jestem prawie pewien, że widziałem kiedyś wywiad z Poets of the Fall, w którym wyraźnie powiedziano, że War to kawałek napisany z myślą o Alanie. :)

Azerath ---> Fanem nie, to za dużo powiedziane. Znam ich twórczość i lubię raz na jakiś czas posłuchać, zwłaszcza, że żonie się podoba, ale żeby się podniecać specjalnie, to nie. :)

23.01.2011 17:10
Mepha
odpowiedz
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

Ja jestem fanem Poetów :) Wymiatają

25.01.2011 21:54
Azerath
👍
odpowiedz
Azerath
143
Senator

Cieszy mnie to, że fanów Poetów jest nawet więcej niż się spodziewałem. Ale pewnie żaden z tu obecnych nie będzie jechał do Lwowa na ich koncert w maju, tak? W każdym razie piszę, by poinformować, że od dzisiaj w Rock Band'zie na X360 można kupić i zagrać Lift - jeden z lepszych utworów Poets of the Fall. Miejmy nadzieję, że kawałków będzie przybywać, bo są pewnie świetną reklamą dla zespołu.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze