Twórca muzyki z serialu Dexter pracuje nad ścieżką dźwiękową do nowego Silent Hilla - UV - 25 stycznia 2011

Twórca muzyki z serialu Dexter pracuje nad ścieżką dźwiękową do nowego Silent Hilla

Kiedy Akira Yamaoka postanowił odejść z firmy Konami, stało się jasne, że w przyszłych grach z serii Silent Hill nie usłyszymy więcej genialnych kompozycji tego artysty. Twórcy opowieści o spowitym mgłą miasteczku stanęli przed wielkim wyzwaniem – w końcu znalezienie muzyka, który byłby w stanie dorównać słynnemu Japończykowi, łatwe z pewnością nie jest. Jak się jednak niedawno okazało, problem został pomyślnie rozwiązany. Autorem ścieżki dźwiękowej do ósmej odsłony cyklu, która nosi podtytuł Downpour, został Daniel Licht.

Amerykański kompozytor trzymał się do tej pory z dala od branży elektronicznej rozrywki. W kręgu jego zainteresowań leżały przede wszystkim filmy oraz seriale telewizyjne. Największą sławę przyniósł mu jeden z tych ostatnich – Dexter, który opowiada historię seryjnego mordercy, na co dzień pracującego w charakterze laboranta na posterunku policji w Miami. Licht stworzył większość utworów, jakie można usłyszeć tym serialu.

Czy Amerykanin podoła trudnemu zadaniu? Trudno dziś to jednoznacznie stwierdzić. Daniel Licht ma niewątpliwie spore doświadczenie w tworzeniu muzyki, choć większość jego produkcji ubarawiało trzecioligowe filmy. Nie wiadomo na razie, czy kompozytor zamierza kopiować styl Yamaoki, czy też stworzyć coś świeżego.

Gra Silent Hill: Downpour trafi na rynek jesienią bieżącego roku. Docelowe platformy to Xbox 360 i PlayStation 3.

UV
25 stycznia 2011 - 16:14