Twitter i Facebook dla użytkowników polskiego Xbox LIVE - Hed - 26 stycznia 2011

Twitter i Facebook dla użytkowników polskiego Xbox LIVE

Firma Microsoft Polska ogłosiła, że od dzisiaj użytkownicy polskiego Xbox LIVE mogą korzystać z Facebooka oraz Twittera z poziomu konsoli. Dzięki wzbogaconej funkcjonalności usługi popularne serwisy społecznościowe trafią do naszych salonów i ułatwią komunikowanie się ze znajomymi, rodziną, czy społecznością graczy.

Na potrzeby nowych funkcji uruchomiono specjalny kanał Moja Społeczność. To właśnie za jego pomocą można przejść do aplikacji obsługujących popularne serwisy.

Przypomnijmy, że Facebook umożliwia utrzymywanie kontaktu ze znajomymi, publikowanie wpisów, dzielenie się zdjęciami i przeglądanie galerii innych użytkowników. Wiele nowych gier jest zintegrowanych z serwisem, dzięki czemu możemy chwalić się na nim osiągnięciami.

Za pomocą Twittera można śledzić krótkie wiadomości tekstowe znajomych z całego świata lub publikować własne wpisy. W ten sposób przykładowo umówimy się na wspólną grę lub podyskutujemy o najlepszych produkcjach na Xboksa 360.

Warto dodać, że niedawny start usługi Xbox LIVE w kilku nowych krajach zaowocował ciekawymi wynikami. Użytkownicy z nowych państw członkowskich, w tym Polski, spędzili ponad 3.5 miliona godzin na korzystaniu z serwisu LIVE. Gracze poświęcili też 630 tysięcy godzin na rozgrywkę multiplayer.

Obsługa Twittera i Facebooka jest dostępna tylko dla posiadaczy kont Xbox LIVE w wersji Gold.

Hed
26 stycznia 2011 - 11:48