Gothic 3: Zmierzch Bogów - będzie ładniej - UV - 3 lutego 2011

Gothic 3: Zmierzch Bogów - będzie ładniej

Ekipa odpowiedzialna za reanimację jednego z największych gniotów w dziejach świata – oficjalnego dodatku do trzeciego Gothica – udostępniła w sieci zwiastun filmowy, przedstawiający część mozolnie wprowadzanych do tej gry zmian. Niespełna dwuminutową prezentację poświęcono wyłącznie oprawie wizualnej feralnego dodatku, która podobnie jak podstawowe mechanizmy rządzące rozgrywką, także doczeka się solidnych usprawnień.

Zmierzch Bogów – bo tak nazywa się jedyne, oficjalne rozszerzenie gry Gothic 3 – trafiło do sklepów pod koniec 2008 roku i natychmiast spotkało się z ogromną falą krytyki ze strony fanów serii. Nie było w tym nic zresztą dziwnego. Dodatek był niedopracowany niemal pod każdym względem i grzeszył tak potworną ilością różnorakich błędów, że mało kto wytrzymał do końca rozgrywki. Przez długi czas firma JoWooD nie myślała o naprawieniu gry, mimo, że spotkała się ona z dużym zainteresowaniem skupionej wokół Gothica społeczności. W końcu do roboty postanowili wziąć się sami fani i to w głównej mierze im będziemy zawdzięczać ulepszoną wersję dodatku.

Oficjalna łata poprawiająca Zmierzch Bogów zostanie udostępniona za darmo. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale jeśli twórcy nie napotkają problemów, najprawdopodobniej zobaczymy ją w pierwszym kwartale bieżącego roku.

UV
3 lutego 2011 - 21:44