Twórca serii Heroes of Might and Magic wskrzesi markę Command & Conquer! - UV - 21 lutego 2011

Twórca serii Heroes of Might and Magic wskrzesi markę Command & Conquer!

Koncern Electronic Arts najwyraźniej chce zrehabilitować się za koszmarną, czwartą odsłonę cyklu Command & Conquer, bo dał zielone światło kolejnej grze z tej serii. Nie byłoby w tym pewnie nic zaskakującego, gdyby nie dwa interesujące fakty. Po pierwsze: Tyberyjski zmierzch miał być ostatnim odcinkiem słynnej sagi; po drugie: za powstanie najnowszej odsłony odpowiada studio Victory Games, na którego czele stoi Jon van Caneghem.

Główny projektant pierwszych czterech gier z serii Heroes of Might and Magic został zatrudniony przez Electronic Arts w 2009 roku. Niedługo potem Amerykanin został mianowany szefem nowego studia Victory Games, któremu wyznaczono ambitny cel – wskrzeszenie marki Command & Conquer. O nowej produkcji nie wiadomo na razie nic, poza tym, że będzie tytułem ekskluzywnym na PC. Jon van Caneghem obiecuje, że pierwszych poważnych informacji należy spodziewać się w kolejnych miesiącach bieżącego roku.

Czyżby zapowiadał się restart serii z prawdziwego zdarzenia? Mam taką nadzieję!

UV
21 lutego 2011 - 20:34

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.02.2011 21:13
GaidenNinja
GaidenNinja
5
Generał

Akurat wczoraj naszła mnie ochota przypomnieć sobie serię co jeszcze bardziej spowodowało że news mnie uszczęśliwił ! Naprawdę bardzo się cieszę, licze że seria wróci do swoich korzeni bo od czasu Wojen o Tyberium seria nie miała jakichś sczególnie dobrych gier, a szkoda bo to moja ulubona seria strategi i jedna z najulubieńszych gier wogle. Aha i pozdro dla autora poradnika w edycji kolekcjonerskiej wojen o tyberium :)

21.02.2011 21:19
U.V. Impaler
odpowiedz
U.V. Impaler
188
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

GaidenNinja ---> Za pozdrowienia dziękuję. ;)

22.02.2011 00:22
👍
odpowiedz
ramsein25
16
Centurion

Same ciekawe newsy ostatnimi czasy. Fajnie, że seria nie popadnie w zapomnienie chociaż zdecydowanie wolałbym, aby za grę wzięli się ojcowie tego dzieła czyli panowie z Westwood Studios. Miło byłoby jakby Dune również powróciła do życia bo zawszę z łezką w oku wspomina mi się gra w Dune 2 (na mojej starej Amidze) która była pionierem gier tego typu na rynku. Dune 2000 trzymała klimat poprzedniczki a Emperor Battle for Dune była dla serii tym czym C&C Tyberyjski Zmierzch dla serii C&C czyli ostatnim gwoździem do trumny. Mam nadzieję, że EA powróci więc do korzeni bo takich "martwych" tytułów jest cała masa a warte są ożywienia.

22.02.2011 00:43
Mac
👍
odpowiedz
Mac
99
Sentinel of VARN

O kurcze nie wiedziałem, że Van Caneghem wrócił do branży growej :o No to tylko zacierać ręce i czekać! :)

22.02.2011 08:39
hansatan
odpowiedz
hansatan
70
Generał

Westwood studios i to by było tyle w tym temacie... ostatnio eksperymenty nie wróżą dobrze, tym bardziej, że teraz całkiem "oderwane" studio zajmie się grą... No chyba, że zdarzy się cud...

22.02.2011 08:44
Mutant z Krainy OZ
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
205
Farben

JvC to cudotwórca, czego dowodem są perełki jakimi są te stare Heroesy, jednak czy i tym razem jego talent pozwoli stworzyć grę idealną? To chyba nie te czasy, kiedy jeden człowiek tyle znaczył w projekcie.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze