Wrażenia z bety Gears of War 3 – karabiny strzelby granaty - Hed - 21 kwietnia 2011

Wrażenia z bety Gears of War 3 – karabiny, strzelby, granaty

Uniwersum Gears of War to przede wszystkim wojna, która wymaga nowych technologii i zabójczych gadżetów. Dzisiaj przyglądamy się sprzętowi dostępnemu w oficjalnej becie rozgrywki wieloosobowej oczekiwanego dzielą studia Epic Games. Wydaje się, że mamy do czynienia z niezwykle zbalansowanym zestawem karabinów i strzelb.

W becie Gears of War 3 dostaliśmy kilka świetnych zabawek, które powinny zadowolić fanów poprzednich odsłon gry. Każdą rozgrywkę rozpoczynamy z karabinem, strzelbą i granatem dymnym. Podstawowe wyposażenie można dobrać w opcjach multiplayer i dodatkowo zmienić wygląd poszczególnych elementów (skórki odblokowujemy wraz z poziomami).  

Broń podstawowa

Lancer

Podstawowa broń z uniwersum Gears of War 3, czyli połączenie szybkostrzelnego karabinu z piłą łańcuchową. Doskonale nadaje się do walki na dużą i średnią odległość, chociaż w bliskich starciach przegrywa ze strzelbami. Karabin nie zmienił się w znacznym stopniu w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii.

Retro Lancer

Zmodyfikowana wersja dobrze znanej broni, która zamiast piły ma staroświecki bagnet. Wbrew pozorom nie oznacza to mniejszej mocy. Wręcz przeciwnie, karabin jest znacznie silniejszy od nowszego modelu, ale za to ma odrobinę krótszy zasięg. Opanowanie tej broni zabiera trochę czasu, ale w zamian dostajemy naprawdę potężne narzędzie do eliminowania wrogów. W specjalnym ataku możemy szarżować na wroga i nabić go na bagnet.

Hammerburst

Potężny i wymagający krótki karabin, który doczekał się kilku dodatków. Najważniejszym z nich jest możliwość skorzystania z celownika mechanicznego (w tym trybie celujemy z perspektywy pierwszej osoby). Szybkość strzelania z tej pukawki zależy od umiejętności gracza – każde wciśnięcie prawego triggera to posłanie jednego pocisku. Broń zapewne jeszcze otrzyma kilka szlifów, bo na razie wydaje się nie mieć żadnego odrzutu, przez co jest niezwykle celna.

Gnasher

Dość szybkostrzelna strzelba z ośmioma pociskami w magazynku. Gnasher jest jedną z najpopularniejszych broni w becie Gears of War 3, bo w bliskich starciach zapewnia osiem strzałów, które mogą być zabójcze. Strzelba świetnie nadaje się do zaskakiwania wrogów zza rogu i ogólnie jest bardzo prosta w użyciu, więc często usłyszymy ją na polu bitwy.

Sawed Off Shotgun

Ta strzelba dysponuje tylko dwoma pociskami w magazynku i ma dość długi czas przeładowania. W zamian za to dostajemy relatywnie dużą siłę ognia, z której skorzystamy oczywiście tylko na krótkim dystansie. Broń wymaga wprawy – trzeba pamiętać, że stosujemy ją tylko w bliskim kontakcie z wrogiem i w razie pudła możemy mieć problemy. Zaletą jest ogromna siła i szeroki rozrzut – w wielu sytuacjach nawet nie musimy celować.

Broń specjalna

Gorgon Pistol/Boltok Pistol

Pistolety znajdziemy na wielu mapach i chociaż nie są one tak mocne, jak inne bronie, to stanowią użyteczne dodatki. Gorgon stał się w pełni automatyczny i posiada spory rozrzut. Boltok w dalszym ciągu nadaje się świetnie do trafiania przeciwników w głowę – o ile tylko dysponujemy refleksem i pewną ręką.

Longshot

Broń snajperska dostępna na mapie Checkout w dalszym ciągu spodoba się przede wszystkim snajperom. Celownik pozwala trafić wrogów z większej odległości. Broń działa bardzo podobnie jak w poprzednich odsłonach serii.

Digger Launcher

Zdecydowanie jeden z najciekawszych dodatków w Gears of War 3. Broń strzela pociskami, które poruszają się pod ziemią w wybranym kierunku i wybuchają, gdy zostaną wyrzucone na powierzchnię (warto dodać, że tego typu ataki mają ograniczony zasięg). Zastosowanie tej broni jest wszechstronne – dzięki niej z łatwością wykurzymy z ukrycia przeciwników. Minus jest jeden – pociski lecą koszmarnie wolno i uniknięcie ich jest dość łatwe.

Mulcher

Ogromny karabin, z którym nasza postać będzie poruszała się niezwykle wolno. W podstawowym ataku rozkręca się bardzo ślamazarnie, więc korzystanie z niego wymaga wprawy. Twórcy przygotowali drugi tryb, w którym przysiadamy z bronią i możemy używać jej jak działka stacjonarnego. W bezpośrednim starciu rozerwie każdego przeciwnika.  

Torque Bow

Charakterystyczny łuk nie doczekał się żadnych spektakularnych zmian i w dalszym ciągu spełnia dobrze swoje funkcje.

Mortar

Przeciwnicy chowają się za przeszkodami? W tym przypadku używamy Digger Launchera albo właśnie moździerza. Broń nie uległa wielkim zmianom, więc jej miłośnicy w poprzedniej grze powinni być zadowoleni.

Granaty

Smoke Grenades

Wbrew pozorom nie jest to tylko nic nie znaczący dodatek. Granat dymny ma dwojakie zastosowanie – z jednej strony pozwala ukryć nasze działania, a z drugiej działa trochę jak popularny w grach „flashbang” (może zdezorientować innego gracza). W wielu sytuacjach użycie tej broni kończy się ogólnym chaosem i walką na oślep. Granaty dymne pojawiły się też na mapach.

Ink Grenades

Granaty znaczące wybuchają trującą chmurą, która może zabić lub ogłuszyć przeciwnika. Pewną zmianą jest to, że ładunki nie odbijają się od ziemi i wybuchają w zetknięciu z jakąkolwiek powierzchnią.

Frag Grenades

Granaty odłamkowe mają stałe miejsce w arsenale wielu graczy – to broń, która potrafi rozwalić kilku wrogów jednocześnie, a także zastawić różnego typu pułapki (granat można przyczepić do ściany). Wydaje się, że twórcy jeszcze bardziej zwiększyli zasięg wybuchu tej broni.

Incendiary Grenades

Granaty zapalające działają bardzo prosto – to wybuchające ładunki, które podpalają wrogów oraz okolicę. Co ciekawe, przeciwnicy mogą zająć się ogniem i odnieść dodatkowe obrażenia (co prawda nie są one zbyt duże, ale mogą zaszkodzić). Miłym dodatkiem dla sieciowych sadystów jest bardzo fajny efekt ognia.

Walka wręcz

Walka wręcz zmieniła się nieco w Gears of War 3. Teraz nie wystarczy już tylko podbiec do przeciwnika i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za atak – każdy cios musimy bowiem odpowiednio naprowadzić. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wykonania przeskoku nad murkiem i kopnięcia przeciwnika, który czai się po drugiej stronie. W ten sposób ogłuszymy go na kilka sekund.

Powyższy zestaw nie zawiera wszystkich modeli, jakie pojawią się w trybie multiplayer gry Gears of War 3, gdyż skupiliśmy się tylko, na zabawkach dostępnych w obecnej fazie bety. Zapewne nowe karabiny przetestujemy w kolejnych tygodniach.

Kolejnego materiału na temat bety spodziewajcie się jutro - zajmiemy się wrażeniami z zabawy i rozbudowanym systemem nagród. Dzięki temu dowiecie się, co można odblokować podczas testów.

Hed
21 kwietnia 2011 - 15:47

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.04.2011 17:59
Haveloc
6
Legionista

Zapomnieliście jeszcze o podstawowym pistolecie ;)

22.04.2011 08:17
hedasw
odpowiedz
hedasw
106
Generał

tvgry.plRedakcja

Haveloc - racja, pominąłem go, bo właściwie nic się w jego przypadku nie zmieniło (chyba, że nie zauważyłem?).

22.04.2011 12:56
odpowiedz
Haveloc
6
Legionista

Nic o czym bym wiedział, fakt. Po prostu myślałem, że przedstawiasz wszystkie bronie jak leci.

Poza tym i tak korzysta się z niego tylko kiedy ma się żywą tarczę i wcześniej nie zmieni na Gorgon'a albo Boltok'a ;)

Dzisiaj są już nowe mapki i bronie! Old Town jest genialne! ;D