E3 2011 coraz bliżej - UV - 29 maja 2011

E3 2011 coraz bliżej

W przyszłym tygodniu uwaga wszystkich miłośników elektronicznej rozrywki będzie skupiona na Los Angeles. To właśnie w Mieście Aniołów, drugiej co do wielkości metropolii  Stanów Zjednoczonych, odbędą się targi Electronic Entertainment Expo, zwane w skrócie E3. Trzydniowa impreza, której w tym roku stuknie siedemnaście lat, tradycyjnie przyciągnie rzeszę wystawców z całego świata, zarówno tych malutkich, jak i największych branżowych potentatów. Prezentowane gry i sprzęt oglądać będą uczestnicy imprezy – kilkanaście tysięcy osób. Wśród gości nie zabraknie również nas, przedstawicieli serwisów gry-online.pl i tvgry.pl.

Choć targi oficjalnie rozpoczną się we wtorek (7 czerwca), my będziemy mieć pełne ręce roboty nieco wcześniej. W poniedziałek tradycyjnie odbędą się konferencje największych światowych wydawców, w których oczywiście weźmiemy udział. Jesteśmy zaproszeni m.in. na imprezy Microsoftu, Sony, Elektroników i Ubisoftu. Nieco wcześniej, bo już w niedzielę, zobaczymy w hotelowym zaciszu dwie duże produkcje. Obie będą sequelami, przy czym o jednej z nich nie mówiło się dotąd praktycznie w ogóle – wiadomo natomiast od dawna, że powstaje. Nowych, niezapowiedzianych wcześniej gier, które będą pretendować do miana (wielkich) hitów, pojawi się zresztą na E3 kilka. W chwili obecnej nie można ujawnić ich tytułów – ich twórcy chcą zrobić wszystkim niespodziankę, niech więc tak zostanie.

Więcej informacji na temat targów E3 możecie spodziewać się już niebawem – nim wyruszymy do Los Angeles, a stanie się to w najbliższy piątek, poświęcę im jeszcze trochę miejsca na blogu. Przeczytacie o grach, które zobaczymy, a także o wielkich nieobecnych tegorocznej edycji imprezy. Pełna relacja od przyszłego tygodnia na łamach wspomnianych dwóch wyżej serwisów, a także na gameplay.pl, gdzie będziemy dzielić się z Wami luźnymi spostrzeżeniami na temat amerykańskiego show. Do przeczytania!

UV
29 maja 2011 - 08:10