Monty Python wraca! Tak jakby... - fsm - 28 czerwca 2011

Monty Python wraca! Tak jakby...

Są ludzie, którzy komików z grupy Monty Python nie lubią albo nie rozumieją fascynacji ich dokonaniami. I ja to rozumiem, wszak gusta są przeróżne. Ale, oczywiście, ci ludzie nie mają racji. A cała mająca rację i lubiąca Pajtonów reszta niech zaś czyta dalej, bo powinno ich to zaciekawić.

Po bokach - żyjący członkowie grupy. Na środku - ten jeden, co już nie

Graham Chapman, jeden z szóstki genialnych prześmiewców, zmarł na raka w 1989 roku. I choć Latający Cyrk skończył się 15 lat wcześniej a Sens Życia miał premierę w '83, to chyba właśnie ten rok uznaje się za moment oficjalnego końca całalności grupy (co nie zmienia faktu, że wszyscy później angażowali się w przeróżne projekty - mniej lub bardziej gromadnie). Przed śmiercią Graham Chapman zdążył jednak napisać swoje wspomnienia zatytułowane Autobiografia Kłamcy: Tom 6 (A Liar’s Autobiography: Volume VI). O książce dowiedziałem się wczoraj, więc nie mogę napisać co w niej tak naprawdę się znajduje. Mogę jedynie powtórzyć za kolegami Chapmana, że cały ten zapis jego kariery w szkole medycznej, alkoholizmu, pogodzenia się z homoseksualizmem i trudach surrealistycznej komedii to stek bzdur i kłamstw. Tytuł na to wskazuje. Po co jednak o tym pisać, skoro jest to rzecz należąca do przeszłości? Otóż książka ta jest w trakcie bycia przerabianą na animowany film. I są weń zaangażowani Pajtoni!

Graham Chapman zdążył przeczytać i zarejestrować na taśmie całą swoją książkę, co zostanie teraz wykorzystane w pracy nad filmem. 15 różnych firm tworzy podzielony na rozdziały, pełen różnych stylów, trójwymiarowy (a jakże!) film animowany przedstawiający kolejne etapy życia Grahama Chapmana. Ogromna różnorodność tego 85-minutowego dzieła ma być jego mocną stroną (a przy okazji pozwala na szybszą pracę - różne zespoły pracują jednocześnie) - co jak co, ale animowane wstawki w Latającym Cyrku to przecież prawdziwe perełki. Koledzy zmarłego Pajtona pojawią się w filmie jako głosy (np. John Cleese będzie dialogował ze zmarłym Chapmanem - świeże kwestie zostaną dopasowane do kiedyś nagranych), ale użyczą też swoich facjat do wielu szalonych wycinankowych sekwencji. Twórcami dzieła są Bill Jones (syn Terry'ego), Ben Timlett i Jeff Simpson, którzy wcześniej dali światu dokument Monty Python: Almost the Truth — The Lawyer’s Cut

Jak dla mnie bomba - szczególnie, że jednym z pomysłów na promocję jest stworzenie boksów, na których będzie napisane "Graham Chapman - Dead in 3D". Gotowy film ma zadebiutować w brytyjskich kinach wiosną 2012 roku. Amerykanie dostaną go od razu do telewizji i serwisów online. Jak będzie z resztą świata? Nie wiem, ale chcę to zobaczyć! Oby tylko Eric Idle się zgodził na współpracę, bo jest jedynym opornym w tej kwestii...

Albatros!

fsm
28 czerwca 2011 - 19:26

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
29.06.2011 11:05
koobon
82
Legend

bardzo to lubię

29.06.2011 15:52
Kono.86
odpowiedz
Kono.86
27
Pretorianin

Wielkie dzięki FSM za tę informację. Wielkim fanem Monty Pythona jestem, ale jakoś szczerze mówiąc ostatnimi czasy nie śledziłem co ci starsi już panowie porabiają...Chyba trzeba będzie odświeżyć Sens Życia :)

30.06.2011 15:34
sekret_mnicha
😊
odpowiedz
sekret_mnicha
209
fsm

GRYOnline.plTeam

Cała przyjemność, etc... Jestem niezmiernie ciekawy końcowego rezultatu.

05.09.2012 14:13
sekret_mnicha
👍
odpowiedz
sekret_mnicha
209
fsm

GRYOnline.plTeam

Wideo

Mały up po ponad roku, bo w końcu pojawił się zwiastun. Wygląda kolorowo, nietypowo i na pewno będzie ciekawy. O zabawność się nie martwię, ale o końcową jakość dzieła mimo wszystko troszkę... Ale i tak obejrzę. Who's with me?

http://youtu.be/dbW842eMNtI