Specjalna konsola to lepsza konsola? - fsm - 25 lipca 2011

Specjalna konsola to lepsza konsola?

Star Wars na Kinecta zdaje się być nielicha kaszanką z którejkolwiek strony nie spojrzeć. Jednak zaprezentowana niedawno specjalna, gwiezdnowojenna edycja konsoli Xbox 360 z kolei jawi się jako spełnienie marzeń wszystkich Jedi-wannabies na całym świecie. Ale czy jest to najfajniejsza limitowana edycja wybranej maszynki do grania? Czy Microsoft pokazał coś fajniejszego? A może preferujecie takie zabawki od Sony? Zajrzyjcie głębiej - będzie krótkie zestawienie i mała galeria.

Microsoft

Xbox 360 w wersji Star Wars

Wydana będzie z okazji premiery wspomnianej już gry. A w niej:
- 320GB HDD
- pudło niczym R2-D2
- pad niczym C-3PO
- biały Kinect w zestawie
- wydaje odgłosy jak Wasz ulubiony astrodroid

Xbox 360 w wersji Simpsons

To fantastycznie żółte cudeńko wydane było z okazji premiery kinowego filmu o Simpsonach.
- tylko 100 sztuk
- nie kupienia (była nagroda w konkursie)
- 20GB HDD

Xbox 360 w wersji Halo 3

Microsoft nie mógł przepuścić okazji pt. "premiera naszego najgłośniejszego (wówczas) tytułu" i stworzył taką oto sympatyczną obudowę. Co ciekawe - w zestawie nie było gry.

Xbox 360 w wersji GTA IV

Kolejna konsola, której nie można było kupić. Numerowane X360 z okładkową grafiką zostały rozesłane do przeróżnego rodzaju mediów i ludzi związanych z branżą.

Xbox 360 w wersji Resident Evil 5

A dokładniej w wersji czerwonej, która pojawiła się na rynku wraz z premierą Resident Evil 5. Krwawy X360 Elite miał w zestawie grę i tradycyjny dla tej wersji dysk 120 GB.

Xbox 360 w wersji Modern Warfare 2

MW2 raczej nie potrzebowało dodatkowego wsparcia, by się dobrze sprzedać. MS jednak postanowił przyłączyć się do imprezy z czarnym zestawem, w którego skład wchodziła konsola z dyskiem 250GB, dwa czarne pady, zestaw słuchawkowy i wspomniana gra.

Xbox 360 w wersji Halo: Reach

Drugie Halo, które doczekało się dedykowanej konsoli. Ba! Była to pierwsza limitowana edycja nowego, cienkiego X360, do której dołączono dwa unikatowe gamepady.

Xbox 360 w wersji Gears of War 3

A to druga w tym roku specjalna konsola, na którą niektórzy mogą czekać z wywieszonymi jęzorami i/lub wypiekami na twarzach. Wrześniowa premiera najnowszej odsłony serii Gears of War  to dopasowana do designu gry konsola z 320GB dyskiem  (gratka dla miłośników sprzętu MS, jak mniemam), dwoma eleganckimi padami i odgłosami prosto z uniwersum Gearsów. W paczce będzie też gra - żeby nie było wątpliwości.

SONY

A co u Japończyków? No też zebrało się nieco edycji specjalnych, ale chyba są one mniej efektowne niż u konkurencji. Oczywiście to nie musi być wadą - ja sam pewnie wolałbym postawić w salonie delikatnie udekorowaną konsolę zamiast krzykliwego pudła z obrazkami. Ale w hipotetycznym pokoju gier to już inna historia...

PS3 w wersji Yakuza 3

Biała, wytatuowana wersja peestrójki została rzucona w ilości 10000 sztuk, ale tylko na rynek japoński. Szkoda, bo ładna.

PS3 w wersji Final Fantasy XIII

Ta wersja konsoli to różowa grafika na białej obudowie i przy okazji jeden z pierwszych specjalnych zestawów dla konsoli z dyskiem 250GB. Dostępna była, oczywiście, tylko w Japonii.

PS3 w wersji Final Fantasy VII

Kolejne specjalne wcielenie konsoli związane z serią FF. Tym razem chodziło o wydany na Blu-rayu film Advent Children, co zaznaczono emblematem Strife Wolf na czarnej obudowie sprzętu. Subtelnie.

PS3 w wersji Metal Gear Solid 4

Tak istotna gra nie mogła obyć sie bez specjalnej wersji konsoli. PS3 z 80GB dyskiem pojawiła się w wersji "gunmetal grey" i była dostępna także poza Japonią.

PS3 w wersji Gran Turismo 5

A dokładniej - w wersji niebieskiej, sprzedawanej w paczce razem z grą. Sprzedawanej gdzie? W Japonii, ma się rozumieć.

PS3 w wersji Tales of Xillia

Absolutnie nie mam pojęcia, co to za gra (czy też seria). Wiem natomiast, że ta sympatyczna grafika z postaciami o imionach Jude i Millia się błyszczy. I tak sprzedawali to tylko w Japonii (cóż za niespodzianka), więc...

PS3 w wersji Resident Evil 5

Chyba za słabo znam tę markę, bo gdyby ktoś nie napisał, że chodzi waśnie o RE5 nie domyśliłbym sie czym jest ten symbol. Niby jest napisane rogu Biohazard, ale chyba mi się nie podoba. A Wam?


Na dole macie galerię powyższych obrazków, ale w nieco bardziej "oglądalnych" wersjach. Zaznaczam też, że ta lista składa się jedynie z oficjalnych, firmowych wersji, ale pewnie i tak jest niekompletna. Macie jakieś swoje ulubione propozycje? Albo widzieliście absolutnie bezbłędną przeróbkę nieoficjalną?

fsm
25 lipca 2011 - 15:35