Wszystko co ostatnio obejrzałem - minirecenzje filmów i seriali - fsm - 25 listopada 2021

Wszystko, co ostatnio obejrzałem - minirecenzje filmów i seriali

Blog został zaniedbany, ale po ponad 11 latach to nieuniknione. Dlatego nadrabiam braki jednym tekstem, w którym zrecenzuję na szybko wszystko (czyli premiery kinowe lub na VOD), co ostatnio (czyli od początku września) widziałem. Nie wrzucę tu rzeczy starszych, jak np. Twin Peaks, bo będzie tłok. A ma być konkretnie i do celu. Zapraszam.

Otwórz oczy
Solidny netfliksowy serial, który pokazuje, że w Polsce jest miejsce na coś więcej, niż odcinkowe historie o policji, mordercach, rodzinach lub miłościach. Trochę infantylne i uproszczone tu czy tam, ale wygląda fajnie i potrafi wciągnąć.
7/10

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Zwiastuny sugerowały duże "meh", tymczasem z dotychczas pokazanych światu filmów czwartek fazy MCU, to właśnie kino kopane w stylu marvelowym okazało się być najlepsze.
8/10

Kate
Przewidywalny netfliksowy akcyjniak. Bardzo dobrze nakręcony, z niezłą choreografią i fajną główną bohaterką. Nic wyjątkowego, ale można obejrzeć ze sporą dozą satysfakcji.
6,5/10

Poziom mistrza
Pierwsza połowa tej czasowej pętli dla twardzieli i graczy jest bardzo fajna, ale im bardziej Frank Grillo zbliża się do finału, tym mniej fajny jest to film. Akcja niezła, ale sci-fi tutaj jest marne.
6/10

What If...?
Pierwsza animacja w ramach MCU ma swoje momenty (odcinek z doktorze Strange'u jest super) i cieszy przemyślany finał tych pojedynczych historii, ale trudno się tu czymkolwiek zachwycać.
7/10

Venom 2: Carnage
Lepszy niż część pierwsza, ale to żaden wyczyn. Eddie i Venom działają dobrze jako duet, bywa zabawnie, walka Carnage'a i Venoma jest zacna, ale film jest za krótki, zbyt poszatkowany, a wątek Shrike bezsensowny.
naciągane 6/10

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2
Tak, to był fajny film. Bardzo dobrze zrealizowany, w interesujący sposób zmieniający zasady gry i nawe jeśli do ideały sporo brakuje, o nazywanie go najgorszym polskim filmem ever (a takie opinie widziałem) jest sporym nadużyciem.
6/10

Biały Lotos
HBO rzadko wypuszcza słabe seriale i nie inaczej jest tym razem. Drogi hotel, uprzywilejowani bogacze, trup i tak straszne, że aż śmieszne sytuacje. Satyra na ludzi ze świecznika zapewnia zacną rozrywkę przez kilka odcinków.
8/10

Diuna
Przepiękny film, pełen majestatu i Ważnych Dla Świata Postaci. Może mało tu życia, ale Villeneuve znowu nakręcił świetne sci-fi dla fanów gatunku i - podobno - również dla fanów książki. Czekam na część drugą!
8/10

Post mortem: W Skarnes nie umiera nikt
Niezła wariacja na temat motywu wampira we współczesnym świecie. Bywa zabawny, ale ostatecznie to taki trochę kapiszon. Zapowiadało się fajniej, choć norweski klimat zawsze na plus!
6/10

Zemsta rewolwerowca
Takie debiuty trzeba chwalić. Ogromnie stylowy, bardzo tarantinowski western, który bierze historyczne postacie, dokłada dużo filmowej magii i generuje zacny spektakl Jeden z najlepszych netfliksowych filmów.
8/10

Czerwona nota
Ładny, śmieszny, szybki, przewidywalny, nijaki, oczywisty film. Ot, taka kopia kopii innych przygodowych produkcji, którą się bardzo miło ogląda, ale natychmiast zapomina.
6/10

Eternals
Bardzo ambitne przedsięwzięcie, które ostatecznie okazało się być jednym z gorszych filmów w ramach MCU. Twórcy nie udźwignęli skali tej opowieści, bo za dużo tu wszystkiego i zbyt nierówny ton. Ale urody przecudnej jest to produkcja i ma dużo miłych momentów.
6/10

Nocna msza
Siedem odcinków mrocznej opowieści, która mogłaby być autorstwa Stephena Kinga, ale nie jest, choć łatwo się pomylić. Mała wyspa, zamknięta społeczność, religia, mroczna tajemnica i świetnie poprowadzona historia. Dla miłośników prawie-horrorów.
8,5/10

fsm
25 listopada 2021 - 10:18