Summer of Arcade – zapowiedź gry Bastion - Hed - 19 lipca 2011

Summer of Arcade – zapowiedź gry Bastion

Akcja Summer of Arcade rozpocznie się w tym tygodniu od gry Bastion, stworzonej przez studio Supergiant Games przy współpracy z Warner Bros. Interactive. Autorzy produkcji zamierzają zabrać graczy do niezwykłego świata, a także zaskoczyć nowatorskimi pomysłami.

W Bastion wcielimy się w Dzieciaka (Kid), który obudzi się ze snu w świecie rozpadającym się na jego oczach, na skutek wydarzenia określanego jako Katastrofa (The Calamity). Na początku przygody bohater spotka pewnego starego człowieka i postanowi pomóc mu w próbie naprawienia rzeczywistości oraz odszukania bliskich. Ocaleni schronili się najprawdopodobniej w tytułowym Bastionie.

Wypełnienie zadania łatwe nie będzie, bo zniszczony świat opanowały dzikie kreatury. W walce z nimi Kid skorzysta z wielu gadżetów. Podstawowym dodatkiem wzmacniającym jego działania będą eliksiry warzone z różnych składników. Poza tym, będziemy mogli zdobyć wiele typów broni: muszkiet, włócznię czy chociażby maczetę, a także aktywować specjalne wyzwania w świątyniach.

Gra studia Supergiant Games w akcji kojarzy się z takimi tytułami jak Diablo. Twórcy postawili na prosty model walki i system punktów doświadczenia. Nabijając kolejne poziomy zdobędziemy powyższe zabawki – lepsze mikstury i typy broni. Nie zabraknie też prostych łamigłówek i eksploracji otoczenia. Świat Bastion zachwyca intensywnymi kolorami i nietypowymi krajobrazami.

Cechą, która tak naprawdę wyróżnia dzieło Supergiant Games na tle innych produkcji jest narrator: w wielu scenach usłyszymy jego charakterystyczny głos. Co ciekawe, narracja będzie komentarzem na temat decyzji i działań gracza. Narrator wspomni zarówno o najmniejszych wydarzeniach, jak i ważnych fabularnych zwrotach akcji.

Filmy i obrazki wydają się potwierdzać, że Bastion jest ciekawym tytułem, który powinien spodobać się osobom lubiącym platformówki, gry RPG i interesujące opowieści. Produkcja zostanie wydana na łamach Xbox LIVE jutro i będzie kosztowała 1200 punktów Microsoftu. Niezdecydowanym polecamy wypróbowanie wersji testowej (dostępnej od jutra) lub poczekanie na recenzje.

Summer of Arcade 2011:

Hed
19 lipca 2011 - 13:52