Recenzje – Bastion najlepszą grą na Xbox LIVE w tym roku? - Hed - 2 sierpnia 2011

Recenzje – Bastion najlepszą grą na Xbox LIVE w tym roku?

Bastion jest pierwszą grą wydaną w tym roku w ramach Summer of Arcade. Produkcja studia Supergiant Games, wspieranego przez firmę Warner Bros. Interactive Entertainment, okazała się hitem, który zachwycił praktycznie wszystkich dziennikarzy i graczy.

W Bastion wcielamy się w bohatera, który musi uratować niszczejący świat. Towarzyszem śmiałka jest narrator, komentujący wszystkie wybory swoim klimatycznym głosem. Urzekająca wizualnie gra jest połączeniem platformówki z elementami RPG. Co sądzą o niej recenzenci?

 

Bastion to nie tylko jedna z najlepszych gier w tym roku. To także jedna z najlepszych opowieści, jakie pojawiły się w produkcjach niezależnych.” (5/5, GamePro)

Dźwięki i obrazy z gry zostają w pamięci po zakończeniu przygody, zupełnie jak po zamknięciu ostatniej strony ulubionej książki obrazkowej z dzieciństwa.” (9.25/10, Game Informer)

Bastion to w tej chwili jeden z najlepszych pomysłów na spożytkowanie 1200 punktów Microsoft.” (Polygamia)

Tak naprawdę Bastion może interesować już samą oprawą: niezwykle szczegółowa grafika 2D oraz eklektyczna oraz poruszająca ścieżka dźwiękowa idealnie pasują do dobrze opowiedzianej i subtelnej opowieści. A pod tym ładnym opakowaniem, kryje się prawdziwa i w dodatku dobra gra.” (A-, 1UP)

Kiedy skończyłem Bastion po raz pierwszy, wgrałem grę i przeszedłem drugą wersję zakończenia. Później, od razu zacząłem przechodzić kampanię w trybie „new game plus”. Zwykle nie powtarzam gier, ale nabijanie poziomów, ulepszenia broni i wyzwania w Bastion są cholernie uzależniające.” (9/10, IGN)

Zapomnijcie o tym, że to najlepsza gra tego roku tylko w kategorii dystrybucji cyfrowej. Bastion jest najlepszą grą w każdej kategorii.” (9.5/10, Machinima)

 

Jak widać, gra zasługuje na uwagę i jest warta swojej ceny. Jeśli nie jesteście przekonani, rzućcie okiem na zwiastuny i inne materiały. Bastion kosztuje 1200 punktów Microsoftu.

Hed
2 sierpnia 2011 - 12:33