Gears of War 3 otrzyma fabularny dodatek RAAM’s Shadow - Hed - 20 października 2011

Gears of War 3 otrzyma fabularny dodatek RAAM’s Shadow

Firma Microsoft zaprezentowała szczegóły pierwszego fabularnego dodatku do gry Gears of War 3. Rozszerzenie nosi nazwę RAAM’s Shadow i zostanie wydane 13 grudnia na Xbox LIVE. W tej opowieści poznamy wydarzenia toczące się przed pierwszą częścią Gears of War. Oprócz tego, ujawniono informacje o Season Pass, która zapewni tańszy dostęp do nadchodzących DLC. 

RAAM’s Shadow zabierze graczy w trzygodzinną podróż w przeszłość, w trakcie której spotkamy zarówno dobrze znanych, jak i zupełnie nowych bohaterów. Opowieść rzuci nowe światło na całą serię, bo pokaże wydarzenia poprzedzające pierwszą grę o przygodach Marcusa Fenix’a. W dodatku przeżyjemy wydarzenia na Serze krótko po Dniu Wyjścia. Oddział Zeta  otrzyma zadanie ewakuowania miasta Ilima i obrony cywilów przed zalewem Krylli Szarańczy.

W rozszerzeniu pojawią się znane już graczom postacie jak niesławny lider Szarańczy z Gears of War, czyli Generał RAAM. Oddziałem Zeta będzie dowodził znany z komiksów Michael Barrick, a w drużynie znajdą się znajome twarze jak porucznik Minh Young Kim (Gears of War) i Tai Kaliso (Gears of War 2). W składzie pojawi się również nowa postać kobieca: Alicia Valera.

Jakby tego było mało gracze będą mogli wcielić się w samego RAAMA i szturmować ludzką twierdzę. W RAAM’s Shadow otrzymamy ponadto 6 nowych postaci w trybie multiplayer, czekoladowy zestaw broni oraz możliwość zdobycia 250 Punktów Gracza.

RAAM ze swoją ogromną siłą i odpornością, a także z tarczą z Krylli, jest jednym z najmocniejszych i najbardziej zniechęcających bossów w całym uniwersum Gearsów” powiedział Cliff Bleszinski, producent ze studia Epic Games. „Uważamy, że gracze będą mieli mnóstwo zabawy dziesiątkując oddziały COG właśnie jako generał RAAM.” 

Cliff Bleszinski zapewnił, że mamy do czynienia z największym dodatkiem, jaki studio kiedykolwiek przygotowało. RAAM’s Shadow pojawi się 13 grudnia w usłudze Xbox LIVE i będzie kosztować 1200 punktów Microsoftu.

Gracze, którzy zamierzają zdobyć dodatki do Gears of War 3 powinni zainteresować się Season Pass. Kupując przepustkę zapewnimy sobie dostęp do nadchodzących DLC. Na razie zapowiedziano dwa z nich: Horde Command Pack (1 listopada) oraz RAAM’s Shadow (13 grudnia). Przepustka kosztuje 2400 punktów Microsoftu

Gra Gears of War 3 autorstwa studia Epic Games dostępna jest wyłącznie na konsoli Xbox 360 w wydaniach standardowym (199 zł) i limitowanym (239,90 zł).

Hed
20 października 2011 - 16:21