Czar automatów: Intra - Pita - 27 października 2011

Czar automatów: Intra

Dzisiaj troszeczkę inaczej – bo o intrach i muzycznych intrach gier na automaty. Jeżeli zagrywaliście się kiedykolwiek w kultowe pozycje z Neo-Geo oraz CPS-2 zapewne pamiętacie charakterystyczne muzyczne epizodziki pojawiające się przed startem gry. Na gameplay pojawiła się już kompilacja ekranów tytułowych poszczególnych konsol w historii, ale Capcom oraz SNK swego czasu poszły o krok dalej oferując praktycznie inną aranżację utworu startowego dla każdej gry. Zresztą sami zobaczcie.

 

Aż serce się człowiekowi cieszy, aż serce człowiekowi rośnie.

Nie wolno również zapominać o tym, że intra gier miały przyciągać nas do zabawy i wysysać z nas oszczędności. CPS-2 oferowało wiele pieczołowitych filmów początkowych z DarkStalkers na czele, ale Neo-Geo wcale nie pozostawało w tyle:

 

 

 

 

 

 


Pita
27 października 2011 - 13:18
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
27.10.2011 19:04
Harry M
Harry M
147
Master czaszka

Kozackie ;P

28.10.2011 04:46
odpowiedz
zanonimizowany696839
50
Pretorianin

Niestety czas japońskiej "growej rewolucji" z połowy lat 80. ubiegłego wieku dobiega końca. Czasy kiedy Mario i Zelda kształtowały trendy bezpowrotnie mineły. Jrpg-i i bijatyki stają się powoli gatunkami niszowymi, a japończyków obecnie bardziej interesuje wydawanie gier, niż ich produkcja.