Pita

pixelowy potwór

najnowszepolecanepopularne

Wielka tajemnica - recenzja Kara no Shoujo

Steampunk w grach wideo - o Arcanum, Thiefie, Niebiosach Arkadii. O magii i parze.

Tactics Ogre: Let Us Cling Together - moja gra roku 2011

Pikselowa sztuka - recenzja Mother 3

Gry dla fabuły - czym są visual novels?

Retrospektywa: Planescape, gra w którą (wciąż) trzeba zagrać

Szkielety za burtą - nadchodzi Pillars of Eternity 2!

Pierwsze Pillars miały dla mnie syndrom gry zniszczonej przez to co ją stworzyło - crowdfunding. Obok ciekawego świata i ładnej grafiki męczyła wewnątrz growymi nagrodami dla wpłacających, uginała się przed ich wymaganiami i zamiast mieć problem z kilkoma inwestorami - miała zachcianki kilkuset.

czytaj dalejPita
21 lutego 2018 - 19:25

Doom, Quake, Blood i...Turok?

Gdy posiadałem pierwsze PlayStation to seria Turok była dla mnie niespełnionym marzeniem. Zazdrościłem tej gry posiadaczom Nintendo 64 i moja dziecięca wyobraźnia była rozbudzona wizjami indianina walczącego z dinozaurami. Wrażenie robiło na mnie WSZYSTKO.

czytaj dalejPita
6 lutego 2018 - 14:41

Najnowsze Zwei - gra dla fanów starej Zeldy i Secret of Mana!

Najnowsza odsłona Zwei jest kolejną z licznych, nieodkrytych serii Falcoma, najlepiej znanego z Ys i serii The Legend of Heroes. Mam ogromną słabość do tej firmy, a w szczególności jej RPG-ów akcji, które są dla mnie idealnym połączeniem gier szybkich i uroczych.

czytaj dalejPita
30 stycznia 2018 - 08:30

Heroes of Might & Magic V - starzejąc się jak wino

Jak pokonać ideał? Być może tworząc jego remake?

Grzebiąc za początkami Heroesów V można dopatrzyć się, że gra startowała jako remake części trzeciej. Kontynuacja musiała stać się jednak kontynuacją, więc gra zyskała własne mechaniki, własną tożsamość, świetne rozwiązania multiplayer - i kupiła mnie, chociaż poważnie pierwszy raz zagrałem w nią dopiero w 2016.

czytaj dalejPita
8 stycznia 2018 - 12:22

Nex Machina

 

Ogłoszenie przez twórców Nex Machina śmierci arcade wielu graczy przyjmie zapewne ze smutkiem. Lecz co jeżeli to nie arcade jest martwe - lecz jego wywodząca się z Amigi i zachodnich automatów odmiana?

czytaj dalejPita
6 listopada 2017 - 10:53

Heroes Of Might & Magic 3 po latach jest wciąż wspaniałe

Nie ma lepszego momentu, żeby zacząć grać w stare gry niż teraz. Są tanie, posiadają ogromne społeczności, fantastycznie działają na dzisiejszych sprzętach i są bardzo dostępne.

Nie poczułem tego mocniej, niż w momencie gdy postanowiłem sobie sprawić Heroes 3.

czytaj dalejPita
1 listopada 2017 - 14:44

O Warriors All-Stars

Lubię tytuły, w które można grać bez przerwy godzinami, ale i odpalić na chwilę. Jeszcze fajniej jeśli łączą w sobie zarówno odczucie progresu, jak i bicie własnych rekordów. Chodzone bijatyki Koei są dla mnie takimi grami - szybkimi, prowadzącymi do czegoś, relaksującymi.

czytaj dalejPita
19 września 2017 - 16:28

River City Underground - czy chodzone bijatyki jeszcze mają prawo bytu?

Odpowiadając - mają.

Uwielbiam chodzone bijatyki. Kocham Final Fight. Zagrywam się do dzisiaj w Streets of Rage 2. Dragon’s Crown uważam za świetny tytuł, a Dynasty Warriors wielbię. Nie obce mi były też “Kadilaki i Dinozaury”, boski Punisher, czy pecetowe Little Fighters. Nie obce mi były chodzone bitki na Pegazusa, gdy miałem go jako jedyną konsolę.

czytaj dalejPita
18 września 2017 - 14:53

Ys SEVEN zajrzał na PC - ze skutkiem!

Ys Seven nareszcie pojawił się na zachodzie. I kto miał wiedzieć ten wie - to udana konwersja bardzo dobrego jRPG-a, z serii znanej z ogromnej dynamiki, przygodowego klimatu oraz doskonałej ścieżki dźwiękowej.

czytaj dalejPita
18 września 2017 - 14:39

Recenzja Redout

Pita ocenia: Redout
85

Red-out – zjawisko utraty przez pilota statku powietrznego przytomności w wyniku napłynięcia krwi do górnej części ciała (szczególnie do głowy i mózgu). Pilot doświadcza red-outu w wyniku działania przeciążenia przy manewrach "przez brzuch" samolotu.

Uwielbiam WipEouta i niesamowicie ucieszyłem się z Omega Collection. Ale zarazem to już było - i dostałem piękną kompilację zamiast nowego produktu. Spoglądając na wyniki sprzedaży, ze smutkiem przypuszczam, że WipEout przypuszczalnie jest martwy, co nie oznacza, że martwy jest sam gatunek. I Redout jest tego dobrym przykładem.

czytaj dalejPita
11 września 2017 - 19:35