SNK 40th ANNIVERSARY COLLECTION już na PS4! - Pita - 20 marca 2019

SNK 40th ANNIVERSARY COLLECTION już na PS4!

Pita ocenia: SNK 40th Anniversary Collection
80

SNK to nie tylko bijatyki.

Kto lubi retro ten je po prostu lubi. Kto lubi indie pixel-art retro lubić powinien. Kto interesuje się historią gier wideo to tutaj znajdzie coś dla siebie. Kolekcja SNK, chociaż brakuje w niej tuzów firmy, jest po prostu dobra.

Kolekcja SNK to 32 klasyczne gry, czasami jako wersje arcade oraz konsolowe, możliwość przewijania czasu w tył i masa bonusów. Słowem to świetna paczka. A tona historycznyh materiałów na temat produkcji tych gier po prostu powala - są tutaj arcyciekawe materiały, które czasami wypadają lepiej niż same gry. SNK to było zawsze dla mnie Neo-Geo, ale ta kolekcja pokazuje, że posiadają w swojej historii znacznie więcej ciekawych gier!

LISTA GIER:
 

Dla mnie kolekcję kradną wszelkiego rodzaju strzelanki - z Guerilla Wars i Prehistoric Isle na czele. Świetna jest też zabawa w czołgi w Iron Tank, sporo radości sprawił mi również P.O.W. Co ciekawe część gier z konsol ma nieskończone kontynuacje, inne są za to prawie nie do przejścia bez przewijania - to ciekawe różnice designerskie.  Jest tutaj sporo dobrych shooterów, bardzo dobry RPG akcji ala Zelda w postaci Crystalis, a multplayer, przewijanie czasu i nadużywanie save'ów powoduje, że dobrze bawiłem się nawet grami  sumie kiepskimi.

Czego w zasadzie mi brakuje?

Chociaż kilku gier z Neo-Geo, ale to zapewne zostawiają ze względu na ich dobrą sprzedaż lub będą szykowali drugą kolekcję. Crystalis w wersji z GBC. Biblioteki z przenośnego Neo Geo. Więc mam nadzieję, że takie kolekcje po prostu nadejdą.

Ale sama kolekcja jest naprawdę dobra. Nie zapomnijcie o niej. [80]

Pita
20 marca 2019 - 12:50