Galeria: Steampunkowe dziewczyny - Pita - 25 stycznia 2012

Galeria: Steampunkowe dziewczyny

Szukając źródeł oraz grafiki do swojego artykułu na temat steampunku w grach wideo musiałem się natknąć na kilka stylizowanych na takie klimaty dziewczyn. Moda wiktoriańska, rewolucja przemysłowa, retrofuturyzm i świetne gadżety to istny raj dla cosplayerów oraz osób zainteresowanych w pełni autorskich wykonywaniem własnych strojów.

Mam nadzieję, że wybaczycie mi post z cyklu „Pita nabija sobie popularność”, ale uważam że to doprawdy ciekawe znalezisko, którym warto się z Wami podzielić. Miłe dla oka oraz duszy, nade wszystko, duszy, duszy, duszy! (no dobra, dla oka).  

Steampunkowe dziewczyny niejednokrotnie powalają jakością swoich strojów. Ponownie cytując: “Dla niektórych ‘steampunk’ jest chwytliwym terminem, pomysłem na szukanie tożsamości wizualnej, swojego stylu. Dla mnie, to w istocie punkt w którym krzyżuje się romans i technologia ”

I w istocie, po tych strojach widać ową „tożsamość wizualna, własny styl”. Jeżeli poszuka się dobrze w Polsce to nawet w naszym pięknym nadwiślańskim kraju znajdzie się fanki podobnych ciuchów.

Oczywiście istnieją także agregaty zbierające podobne cuda – najlepszy na jaki trafiłem to steampunk girls (po prostu), z którego pochodzi większość poniższych/powyższych/galeriowych fotek. I tyle, spamować nie będę.

Pita
25 stycznia 2012 - 16:32