W to warto zagrać - retro ale dobre - Pita - 1 listopada 2019

W to warto zagrać - retro, ale dobre

Bo gry retro to przecież gry stylizowane na vintage.

Door Kickers| Dostępne na PC oraz konsole| TEKST DOTYCZY WERSJI PC

Door Kickers jest bardziej taktycznym kuzynem Not a Hero. Nie jest to tytuł na modłę Hotline Miami, czy Supermeat Boya, złożliwie nazywne czasem "save/load wihtout the game" (dobra nie nazywane, ale na tym opiera się ich krytyka), nie jest to tez radosna rozpierducha ala BroForce.

To taktyczny, pikselowy arcade z masą misji, różnorodnymi klasami postaciami i bardzo sympatyczną grafiką. Tak, można także grać w kooperacji!

+ Ogromnie wciąga

+ Dobre na kilka minut i długie godziny

+ Różnorodne!

Podobne do: Rainbow Six w 2D, Not a Hero.Xeno Crisis | Dostępne na PC/DC/Neo-Geo/NS/XO/Sega MegaDrive | TEKST DOTYCZY WERSJI PC

Inspriacje Smash TV, Alienem i 16-bitowym designem są widoczne jak na dłoni. Prosta formuła została tutaj doprowadzona do roli wybitnego rzemiosła, dzięki czemu we dwie osoby fantastycznie się strzela, podziwia grafikę oraz próbuje przejść ten tytuł na wysokich poziomach trudności. Pomimo ogromnej mody na retro, to na rynku, do wspólnego przechodzenia, może równać się chyba tylko Nex Machina oraz Riddled Corpses.

Kawał pięknej roboty, a jako twórcę zachwyca mnie, że poza wersjami na żywe platformy zrobili to też na DC, Mega Drive oraz Neo-Geo!

+ Świetna kooperacja

+ Piękne sprite'y

+ Ogromne replayability

Podobne do: Smash TV, Riddled Corpses. Nex Machina. Alliance Alive | Dostępne na 3DS/konsole | TEKST DOTYCZY WERSJI PS4

Estetyka jest wszystkim. Jest wpisana w kulturę, wiąrze się z mechanikami, reagowaniem na nie. Estetyka Alliance Alive jest bardzo trudna do przełknięcia (mam ten sam problem z serią Etrian Odyssey), ale poza nią jest tutaj dużo dobra.

Bo to bardzo dobry, pomysłowy i nieźle napisany jRPG, nad którym pracowali ludzie od Suikodenów, Arc The Lad i Metal Max. Nie ma losowych walk, system walki i generalna rozgrywka przypominają wczesne Final Fantasy, a gra (poza postaciami...) bardzo przypadła mi do oka. Ciekawe zderzenie świata nowych mechanik, ze starym wykonaniem!

+ Scenariusz

+ System walki

- Estetyka

Podobne do: Final Fantasy 1, Bravely Default;Celem przeglądów, jest krótkie informowanie o wartościowych grach, o których niewielu autorów pisze.

Mój twitter.


Pita
1 listopada 2019 - 10:23