Geneforge – seria gier RPG studia Spiderweb Software trafiła na Steama - Hed - 2 listopada 2011

Geneforge – seria gier RPG studia Spiderweb Software trafiła na Steama

Na Steamie pojawił się pakiet gier RPG z serii Geneforge, stworzonej przez Spiderweb Software. Nie są to produkcje tak głośne jak kolejne części Fallouta, The Elder Scrolls, czy Dragon Age. Gry tego dewelopera odstają też od wymienionych kuzynów pod względem grafiki. W zamian za to, znajdziemy w nich rozbudowaną rozgrywkę i mnóstwo treści.

Osoby, które mają dość wymuskanej grafiki, dubbingu, oklepanych światów fantasy i prostych opowieści mają okazję poznać konsekwentny styl Spiderweb Software. Za 15,99 euro dostajemy 5 gier (wydawanych od 2001 roku), z których każda gwarantuje kilkanaście godzin zabawy. To doskonała rozgrzewka przed grą Skyrim, która zadebiutuje 11 listopada.

Geneforge rozgrywa się w świecie łączącym fantasy z science-fiction, w którym obok magii istnieją takie dziedziny jak bioinżynieria. Poszczególne odsłony nie są fabularnie powiązane ze sobą, chociaż pokazują wydarzenia z historii jednego uniwersum. Zawsze otrzymujemy podobny zestaw cech: rozgrywkę o otwartej strukturze, mnóstwo wyborów i ciekawy system walki.

Przeszkodą w poznawaniu Geneforge może być leciwa oprawa wizualna i brak standardowych obecnie fajerwerków w postaci milusiego interfejsu oraz podpowiedzi. Prawdziwi fani RPG znajdą tu jednak wszystko to, czego szukają we współczesnych produkcjach. Jeśli nadal macie wątpliwości, zajrzyjcie na stronę dewelopera: każda z gier jest dostępna w wersji demo.

Hed
2 listopada 2011 - 23:09