Mroczny Rycerz Powstaje: informacje zebrane (#2) - TommiK - 12 stycznia 2012

Mroczny Rycerz Powstaje: informacje zebrane (#2)

Do premiery The Dark Knight Rises/Mroczny Rycerz Powstaje zostało już tylko/aż pół roku, w związku z tym film coraz częściej gości w mediach, a tu i ówdzie twórcy zdradzają nowe fakty, które przynajmniej w moim przypadku bardziej podkręcają apetyt, aniżeli psują oczekiwanie. Mamy więc małą aktualizację, garstkę informacji oraz kilka zdjęć. Podobne aktualizacje będę tutaj publikował regularnie, w formie małego cyklu.

The Dark Knight Rises trafiło na okładkę najnowszego numeru Entertainment Weekly, tam też zamieszczono artykuł, z którego część informacji opublikowano w internetowej zajawce. Tak więc SPOILER ALERT i jazda:
- w nowym filmie ponownie pojawi się Jaskinia Nietoperza
- fabuła częściowo kręci się wokół zakończenia poprzedniej części i spisku zawiązanego przez Batmana i komisarza Gordona w celu ukrycia grzechów Harveya Denta/Dwóch Twarzy
- wyraz 'Rises' ('Powstaje') w tytule może zdaniem reżysera mieć podtekst polityczny
- Chris Nolan odniósł się też do marudzenia niektórych na niewyraźny głos Bane'a: "Gdy ludzie zobaczą film, wszystko złoży się w całość. Bane jest bardzo złożony i bardzo interesujący; gdy obejrzycie skończony film, docenicie tę postać."

O filmie wypowiedział się też jego współscenarzysta, zarazem brat reżysera, Jonathan. Oprócz wielkich pochwał dla Toma Hardy'ego, Nolan wspomniał, że jego brat od dawna chciał nakręcić spektakularną scenę powietrzną, a kamery Imax były przy tym bardzo pomocne.

Tyle wiadomości. Opublikowano również kilka nowych zdjęć. Jedno z nich umieściłem na górze, reszta niżej:

Jak wspomniałem, nowiny o filmie zamierzam ubrać w mini-cykl, tak żeby zbierać te najciekawsze w jednym miejscu.

TommiK
12 stycznia 2012 - 19:59