Powrót do klasyki - X-COM: Terror From The Deep - dlaczego UFO jest świetne? - Hed - 13 stycznia 2012

Powrót do klasyki - X-COM: Terror From The Deep - dlaczego UFO jest świetne?

Zapowiedziana niedawno gra XCOM: Enemy Unknown rozbudziła nadzieję, że seria w końcu otrzyma godną kontynuację. Nie brakowało nieoficjalnych "duchowych następców" UFO, które jednak nie osiągnęły wielkiego sukcesu i przeszły bez echa. Dlaczego tak trudno odtworzyć cechy tej legendarnej strategii o walce z obcymi? Odpowiedzi najlepiej poszukać u źródeł: grając w jedną z dwóch najbardziej uznanych części. Zapraszam Was na małą podróż w przeszłość...

A po przerwie kilka słów (naprawdę kilka!) o samej grze i linki do innych materiałów.

W filmie pokazuję cechy UFO/XCOM na przykładzie drugiej odsłony serii, czyli Terror From The Deep. Już szybki przegląd nowości zawartych w niej mówi wszystko: w zakresie mechaniki rozgrywki nie zmieniło się praktycznie nic. W grze wprowadzono przede wszystkim inne tło dla wydarzeń - tym razem motywem przewodnim jest walka pod wodą. Dostajemy nowe technologie, kosmitów i zabawki. Większość z nich to jednak kopie pomysłów z pierwowzoru.

Liczę na to, że studio Firaxis rozumie dlaczego Terror From The Deep, gra nie wnosząca zbyt wiele do serii, jest uznawana za jedną z „kanonicznych” części XCOM (w odróżnieniu od Apocalypse, itd.*). Pierwsza część, czyli Enemy Unknown, pokazała po prostu rozgrywkę niemal doskonałą. Wciągającą, wielowątkową, rozbudowaną i satysfakcjonującą. A także wymagająca, bo przejście gry i spacyfikowanie kolonii kosmitów było nie lada wyzwaniem.

*Apocalypse jeszcze był ok – mi osobiście nawet sprawił trochę frajdy.

Polecam Wam inne materiały wideo na kanale serwisu Gameplay.pl. Najnowsze filmy:

Kaszmir - Q.U.B.E 

Q.U.B.E to gra logiczna z oszczędną oprawą audiowizualną. Jak sprawdza się w akcji? Demo jest niezłe, ale czegoś tu brakuje... 

NewsyPrzyKawie (10 stycznia)

Dzisiaj komentuję między innymi zapowiedź nowej odsłony serii X-Com, możliwość przeniesienia gry Dark Souls na pecety, plotki o Call of Duty Black Ops 2 i zwiastun nadchodzącej polskiej gry Cargo 3.


Hed gra w Star Wars: The Old Republic - Epizod III

W trzecim odcinku przygody w Star Wars: The Old Republic rozmawiam z moim przerażającym kompanem w kantynie i soluję questa przeznaczonego dla czterech osób.

Hed
13 stycznia 2012 - 20:28