flash news (17.02) - barth89 - 17 lutego 2012

flash news (17.02)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Pierwsze obrazki z LEGO Minecraft, nowy trailer Toren, Kotick dyrektorem Coca-Coli, zbiór informacji o Max Payne 3, nowa linia smartfonów HTC, "Szybcy i wścielki 6", film dokumentalny o Bobie Marley'u i o wiele więcej...

GRY:

 • Beta Tactical Intervention dostępna - ostatnio cicho było o grze twórcy Counter-Strike'a, ale właśnie uległo to zmianie. Została właśnie udostępniona zamknięta beta tego darmowego sieciowego shootera, ale niestety tylko dla graczy z Ameryki Północnej.
 • Kingdoms of Amalur: Reckoning od środka - cotygodniowy artykuł z cyklu Face-Off tym razem skupia się na grze Kingdoms of Amalur: Reckoning i jej technicznej stronie.
 • Pierwsze obrazki z LEGO Minecraft - zestawy klocków LEGO opartych na popularnym Minecraft'cie kosztować będą niecałe $35, a pierwsze obrazki klocków zobaczycie tutaj.
 • Nowy trailer Toren - zapytacie czym jest Toren. Toren to gierka tworzona przez brazylijskie studio Swordtales, które tworzy gry Indie. Toren to ich nowa gra, która zachwyca refleksami świetlnymi i nietuzinkową stylistyką.
 • Dlaczego Mass Effect 3 na PC nie wspiera padów? - Manveer Heir z BioWare'u tłumaczy, że zabrakło czasu na dopracowanie pod względem obsługi padów interfejsu w wersji na PC. Mówi, że może wydawać się to proste, ale wymaga to kosztów i czasu, których już nie było.
 • Bobby Kotick dyrektorem Coca-Coli - popularny Kotick z Activision najwyraźniej postanowił poszerzyć swoje horyzonty (poszerzyć, a nie zmienić, bo zostaje w Activision), bo udało mu się uzyskać posadę dyrektora spółki Coca-Cola. Doskwiera mu brak pieniędzy?
 • Nowe obrazki z Far Cry 3 - jeśli czekacie na kontynuację tej nierównej serii, a już naoglądaliście się ostatniego trailera to z pewnością ucieszy Was informacja, że w sieci pojawiło się mnóstwo screenów wprost z gry.
 • Co wiemy o Max Payne 3? - zestawienie informacji o oczekiwanej grze Rockstara, które znamy do tej pory znajdziecie tutaj. Poruszone zostały między innymi kwestie bonusów pre-orderowych, umiejscowienia akcji, zastosowanego w grze silnika czy multiplayera.

MOBILE & TECH:

 • Nowa wersja Androida w czerwcu? - Android 5.0 Jelly Bean, mimo iż wersja 4.0 systemu działa obecnie na nieco ponad 1% smartfonów, ma szansę zadebiutować już pod koniec czerwca. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być chęć Google do umocnienia swojej pozycji na rynku tabletów.
 • 15 nowych technologii, które mogą wiele zmienić - wśród nowości technologicznych znalazła się między innymi obsługa większej ilości RAM przez systemy 64-bit, USB 3.0 czy desktopowy system Google.
 • Nowa linia smartfonów HTC? - w trakcie targów MWC HTC ma zaprezentować nowe smartfony - Endeavor i Ville. Istnieje szansa, że zadebiutują one pod inną nazwą, stając się smartfonami z nowej linii One.

FILM:

 • Tasiemiec "Szybkich i wściekłych" - po udanej piątej części (wydawało mi się, że jest to definitywne zakończenie serii) ruszyły prace nad częścią szóstą. Mało tego - początkowo zakładano, że prowadzone będą jednocześnie prace nad szóstą i siódmą częścią, ale ostatecznie pomysł ten porzucono. Prace nad "Szybcy i wściekli 6" ruszą w maju.
 • Najlepsze/najgorsze promocje filmów - jednym z najlepszych trailerów okazał się filmik z "Tomorrow, When the War Began", jednym z najgorszych - plakat "Darling Companion".
 • "Marley", czyli pierwszy film o legendzie reggae - na festiwalu w Berlinie zaprezentowany został film dokumentalny Kevina MacDonalda zatytułowany "Marley". Pojawił się już nawet trailer.
barth89
17 lutego 2012 - 08:56