Kociołek Pełen Newsów #16 - Froszti - 21 lipca 2019

Kociołek Pełen Newsów #16

Cotygodniowe podsumowanie ciekawych popkulturowych wiadomości z minionych siedmiu dni. Jak zawsze w tekście znajdzie się coś dla miłośników gier, anime i mang.


Premiera RPGa Caravan Stories w Ameryce Północnej, została przełożona na bliżej nieokreślony termin. Twórcy chcą jeszcze bardziej dopracować swój produkt aby posiadacze PlayStation4 otrzymali pełnoprawną i doszlifowaną wersję. Czyżby tym razem obyło się bez patcha day one?


W sieci wylądował krótki trailer gry Puzzle & Dragons Gold. Produkcja trafi pod koniec roku do amerykańskich graczy posiadających Nintendo Switch.


W sieci pojawił się nowy trailer Fire Emblem: Three Houses, mający za zadanie potrzymać zainteresowanie tytułem. Premiera już 26 lipca.


Rusza kampania Kickstarterowa mająca na celu zebranie 60 000$ dla projektu Kingdoms of the Dump. Gra ma być duchowym klasycznych SNES-owych jRPGów, z elementami platformowymi i turową walką. Jeśli firmie uda się zebrać potrzebną kwotę, gra pojawi się na rynku dopiero w 2022.


Amata K.K. udostępniło nowy trailer gry Last Labyrinth, prezentujący nieco więcej szczegółowy na temat postaci. Tytuł pojawi się na PlayStation VR, HTC Vive, Oculus Rift jeszcze tej jesieni.


Coś dla miłośników anime Overlord. Już 25 lipca na rynku Japońskim, posiadacze Nintendo Switch, będą mogli pobrać z cyfrowego sklepu grę Picross Lord of the Nazarick. Jest to gra logiczna w której na gracza czeka do rozwiązania ponad 519 zagadek w których towarzyszyć mu będą postacie z wspomnianego anime.


Artifact Adventure Gaiden DX – 8bitowy RPG z otwartym światem, dostępny do tej pory tylko na Switcha, będzie miał teraz premierę na komputerach. Gra trafi na Steam i Playism już 31 lipca.


Visual novela London Detective Mysteria pojawi się na Steam/GoG/Humble Store już 31 lipca. Pozycja ta powinna szczególnie zainteresować miłośników gier detektywistycznych z masą zagadek do rozwiązania i mrocznym klimatem.  


Taktyczny RPG Fell Seal: Arbiter’s Mark pojawi się na Nintendo Switch już 14 sierpnia. Gra na chwilę obecną jest dostępna na PS4, Xbox One i PC, gdzie znalazła swoje grono fanów.


Platformowa gra przygodowa The Forbidden Arts pojawi się na rynku 7 sierpnia na konsolę Xbxo One, Switch oraz PC-ty. Posiadacze konsoli PS4 będę musieli cierpliwie poczekać do końca bieżącego roku na swój egzemplarz. Twórcy zapowiadają wciągającą 12 godzinną przygodę o której długo nie zapomnimy.


HandyGames zapowiedziało wydanie na konsoli PlayStation 4, Xbox One, Switch oraz komputerach gry A Rat’s Quest: The Way Back Home. Produkcja ma zadebiutować na wymienionych sprzętach w 2021 roku.Figurka Kotoha Tanaka (The Idolm@ster Million Live!) od producenta AmiAmi Zero. Wysokość 22 cm, materiał PVC/ABS, skala 1/8. Cena w przedsprzedaży to około 210 Euro, oficjalna premiera luty 2020.


Nendoroid Okada Izo od firmy Orange Rouge. Figurka pojawi się na rynku w grudniu, cena w przedsprzedaży to około 40 Euro.


Netflix ogłosiło, że zabiera się za produkcję serii live-action Alice in Borderland (Imawa no Kuni no Alice). Reżyserem projektu został Shinsuke Sato, za scenariusz będą odpowiadać Yoshiki Watabe i Yasuko Kuramitsu.


Nendoroid Tomura Shigaraki od GSC. Figurka wyceniana w przedsprzedaży na około 45 Euro, zadebiutuje na rynku w styczniu 2020.


W sieci pojawił się zwiastun serii OVA Is the Order a Rabbit? Pozycja zadebiutuje w Japonii na Blu-Ray i DVD już 26 września.


Good Smile Company prezentuje jedyny w swoim rodzaju model statku Swordfish II (Cowboy Bebop). Model w skali 1/48, długość 360 mm, szerokość 300 mm. Cena w przedsprzedaży została ustalona na poziomie około 333$, planowana premiera grudzień 2019.


Aki Shimizu poinformowała swoich fanów, że na jesień tego roku wystartuje z nowym tytułem. Będzie to manga powstała w oparciu o powieść Bara Juji Sosho. Zapowiada się coś interesującego z pogranicza kryminały i thrillera z wieloma tajemnicami.


Nendoroid Ryûji Sakamoto od GSC. Figurka trafi na rynek w grudniu, w przedsprzedaży została wyceniona na około 50 Euro.


Manga Magical Girl Site (Czarodziejki.net), będzie miała swój finał za trzy rozdziały. Kentarō Satō ogłosił właśnie, że zbliża się do końca swojej mangi. Ostatnie rozdziały powinny zostać opublikowane 1 sierpnia.


Manga Black Lagoon otrzyma swój spinoff, skupiający się na postaci Sawyer’a. Black Lagoon : Soji-ya Sawyer - Kaitai! Gore Gore Musume zadebiutuje na rynku już 19 września w magazynie Monthly Sunday GX.


PopKulturowy Kociołek PolecaCoś dla miłośników opowiadań sci-fi z nutką klimatu noir. Dzieło rodzimego autora, którego warto wesprzeć, tym bardziej że opowiadania kosztuje zaledwie kilka złotych.  


Bardzo przyjemnie czytający się tytuł, zapewniający sporą dawkę relaksu. Zapraszam do przeczytania recenzji


Froszti
21 lipca 2019 - 10:27