Newsy BG – czyli coś dla graczy czytających - hongi - 26 września 2019

Newsy BG – czyli coś dla graczy czytających

Hejka. W poniższym tekście zebrałem kilka newsów oraz informacji odnośnie książek, jak i komiksów powiązanych z grami wideo. Tych z Polski oraz tych ze świata. Postaram się nie rozpisywać o superbohaterach i w miarę możliwości wrzucać info wcześniej jako zapowiedzi, a nie stare zapomniane plotki. W pierwszym próbnym wpisie będzie o Dragon Age, StarCraft, Bloodborne oraz Plants vs. Zombies. I coś darmowego od Riot Games. Zapraszam na newsy Biblioteczki Gracza.

Info z Polski.

Wydawnictwo Insignis znów nas zadziwia, dając nie jedną, nie dwie, ale trzy książki z uniwersum Dragon Age. Utracony Tron oraz Upadek to tytuły wcześniej wydane przez Fabrykę Słów (2009 i 2010 roku), a teraz w nowej szacie zostają drugi raz wydane przez Insignis. Trzecia książka to Cesarstwo Masek, które do tej pory nie doczekało się wydania w naszych kraju, a co ciekawe jest to czwarta książka z pięciu jakie ukazały się na świecie. Ja się ciesze z tego faktu i czekam na więcej. A propo, poprawny trzeci tom to Rozłam wydany w 2012 roku przez Fabrykę Słów. Niestety wydawnictwo Insignis nie potwierdziło czy wyda Rozłam, ale mam nadzieję, że to zrobią i do całej kolekcji dodadzą piąty ostatni tom Dragon Age: Last Flight. Wszystkie pierwsze trzy książki możecie zamawiać od 18 września na stronie wydawnictwo Insignis lub w innych księgarniach w całej Polsce. O Allegro nie wspomnę.

Tutaj macie linki do zapowiedzi:

Utracony Tron Powołanie - Cesarstwo MasekNa stronie League of Legends ukazał się piąty ostatni odcinek darmowego komiksu Lux. Riot Games oraz Marvel połączyli siły, by za sprawą scenarzysty Johna O'Bryana oraz rysownika Billa Tana przenieść nas do świata LOLa i przedstawić postacie takie jak Lux, Garen, czy Sylas na kartach komiksu. Sam jeszcze nie czytałem, ale w niedługim czasie zapewne to zrobię. Link macie tutaj. Miłego darmowego czytania. Możecie również przeczytać ten sam komiks na oryginalnej stronie LOLa, ale po angielsku. Do tego warto wspomnieć, że Riot oraz Marvel mają nadal wspólnie pracować i wypuścić kolejne trzy komiksy przedstawiające inne postacie z gry. Jakie? Tego jeszcze nie wiemy. Link do przecieku macie tutaj.


Info ze świata.

Dark Horses Comic szykuje nam kilka zbiorowych komiksów na przyszły rok. W sierpniu 2020 pojawi się drugi tom zawierający całą opowieść StarCraft: Soldiers. Link.


Nadal jednak trwa seria StarCraft: Survivors i od 18 września możemy poczytać trzeci zeszyt tej serii. Natomiast w październiku tego roku, ukarze się ostatni czwarty numer kończący całą opowieść. Link.


Na koniec coś luźniejszego, bo 25 września ukarze się 5 tomnkonfliktu pomiędzy zombiakami a roślinami. Plants vs. Zombies boxed set 5 będzie zawierał 264 stron humoru dla najmłodszych. Link.


Natomiast inne wydawnictwo Titan Comics ma dla nas już 15 numer Bloodborne, który można kupić także od 18 września. Nie wiedzieliście, że gra Bloodborne na swoją serię komiksową…eee...

W sumie ja też. Ale wygląda równie obrzydliwie co gra. Link.Uwaga. Wszystkie wyżej wymienione komiksy będą w języku angielskim i nie wiadomo czy kiedykolwiek zostaną przetłumaczone na nasz rodzimy język (info z ostatniej chwili — coś jednak będzie tłumaczone i o tym opowiem w kolejnych podobnym tekście). Lecz są dostępne u nas lub dopiero będą za sprawą takich sklepów jak multiversum czy atomcomics.


No to tyle, jeśli chodzi o newsy związane z Biblioteczką Gracza #01. Klikajcie, oglądajcie, komentujcie i najważniejsze grajcie, nie zapominając oczywiście o czytaniu. Pozdrawiam.


hongi
26 września 2019 - 21:17

więcej na temat

Opisywane gry

BloodborneBloodborne: The Old HuntersDragon Age IIDragon Age II: LegacyDragon Age II: Mark of the AssassinDragon Age II: The Exiled PrinceDragon Age: DreadwolfDragon Age: Inquisition - Jaws of HakkonDragon Age: Inquisition - The DescentDragon Age: Inquisition - TrespasserDragon Age: InquisitionDragon Age: JourneysDragon Age: LegendsDragon Age: Origins - AwakeningDragon Age: Origins - Darkspawn ChroniclesDragon Age: Origins - Golems of AmgarrakDragon Age: Origins - Leliana's SongDragon Age: Origins - Return to OstagarDragon Age: Origins - Witch HuntDragon Age: OriginsDragon Age: The Last CourtHeroes of Dragon AgeLeague of LegendsLeague of Legends: Turret DefensePlants vs ZombiesPlants vs Zombies AdventuresPlants vs. Zombies 2: It's About TimePlants vs. Zombies 3: Welcome to ZomburbiaPlants vs. Zombies HeroesPlants vs. Zombies: Battle for Neighborville - Complete EditionPlants vs. Zombies: Garden WarfarePlants vs. Zombies: Garden Warfare 2StarCraftStarCraft II: Heart of the SwarmStarCraft II: Legacy of the VoidStarCraft II: Nova Covert OpsStarCraft II: Wings of LibertyStarCraft: Brood WarStarCraft: GhostStarCraft: Remastered