Jak wrota piekieł otwierały się we Wrocławiu - fotorelacja - Buja - 15 maja 2012

Jak wrota piekieł otwierały się we Wrocławiu - fotorelacja

15 maja to w tym roku dla wielu z nas data ważna nie tylko z powodu kolejnej rocznicy udanego wystrzelenia radzieckiej satelity Sputnik w kosmos. Tłum zebrany wczoraj na wrocławskim rynku był większy, niż oczekiwałem. Nic dziwnego, że wielu z nas chciało nabyć kolejną część gry Blizzarda w pierwszych minutach po premierze. Sam pewnie ustawiłbym się w kolejce, gdyby nie totalny brak wolnego czasu na granie w najbliższych tygodniach. Dzięki temu mogłem frywolnie pobiegać z aparatem tu i tam, a już dzisiaj mogę pokazać Wam pełną galerię. 

Ciekawym doświadczeniem było oglądanie takiej masy ludzi, którzy czekają tylko po to, żeby dostać swoje pudełko z grą. Za dziennikarski obowiązek przyjąłem rozmowę z kilkoma przypadkowymi ludźmi i zacząłem ich rozumieć. Od 12 lat czekali na godnego następcę ukochanego Diablo II, aż w końcu Pan Terroru zrobił wielki comeback. Szkoda tylko, że wrocławska premiera nie obfitowała w żadne ciekawe atrakcje - ot, chętni mogli sobie pomalować twarze,  chłopak przebrany za alladyna uczył ludzi grać w jakiegoś bitewniaka, a po samym rynku biegał rosły chłop z wielkim mieczem, który bardziej przypominał Wiedźmina niż Barbarzyńcę z Diablo. Na całe szczęście pobliskie puby były jeszcze otwarte, więc razem z yasiem szybko znaleźliśmy sobie godne urozmaicenie. Sam yasiu wspomina to tak:

Po Wrocławskiej premierze Diablo 3 nie spodziewałem się wiele, więc się nie zawiodłem. Rosnąca kolejka pod Empikiem wyglądała niemrawo, znacznie lepiej prezentowały się tłumy pod Saturnem w Magnolii. Gdybym stanął w empikowej kolejce po północy, gry bym nie kupił. Na szczęście dzięki ofiarności koleżanki, pudło dla żony udało się nabyć. Premiera bez fajerwerków stała się za to świetną okazją dla spotkania bliższych i dalszych znajomych z branży, a to zawsze jest miłe. Tyle, że głowa boli następnego dnia.

Tymczasem ja zapraszam do oglądania galerii i lajkowania mojego profilu na facebooku - fb.com/bujabloguje. Obiecuję, że za każdego kciuka w górę odłożę piątaka na porządną lampę błyskową do mojego aparatu.

Buja
15 maja 2012 - 20:41
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
15.05.2012 22:05
Stalin_SAN
😍
Stalin_SAN
56
Valve Software

3 artykuły pod rząd na gameplayu o tym samym, no dajcie spokój, ta gra na prawdę nie jest warta takiego czegoś, ot zwykła siekanka, a tu ludzie wariują, po północach biegają po sklepach, płacą tysiące na aukcjach, na usta nasuwa mi się tylko jedno wiązadło słów: CO TO KU*WA JEST ?!?!

15.05.2012 22:09
odpowiedz
zanonimizowany315478
93
Legend

[1]

g...no, jak jest glosna premiera jakiegos hitu to internet zawsze wrze, ja sam mam diablo w tylku, ale nie odczuwam potrzeby obnoszenia sie z tym jakby bylo czym

15.05.2012 22:34
maciek16180
odpowiedz
maciek16180
54
Konsul

Co za ludzie. Jakby była premiera Half Life 3 to też byście się dziwili czemuś takiemu? To jest podobny poziom kultowości.

15.05.2012 22:37
odpowiedz
EjPii
52
Pretorianin

Ja też nie jestem jakimś fanem Diablo, ale taka gorączka mi się podoba. Dlaczego? Bo to święto wielu graczy i to jest piękne. Chyba nigdy w Polsce nie było takiej premiery, a tutaj narzekania. Jak jest wojna CoDvsBF - źle, jak jest duża premiera - źle bo kur** za duży rozgłos, jak jakaś mała gra wyjdzie to mało kto pisze o tym, najlepiej żeby o wszystkim pisać sucho i podawać tylko datę premiery.

15.05.2012 22:38
😊
odpowiedz
Fett
191
Avatar

Znajome mordy;)

15.05.2012 22:41
odpowiedz
zanonimizowany705868
39
Pretorianin

@EjPii
"Ja też nie jestem jakimś fanem Diablo, ale taka gorączka mi się podoba. Dlaczego? Bo to święto wielu graczy i to jest piękne. Chyba nigdy w Polsce nie było takiej premiery, a tutaj narzekania. Jak jest wojna CoDvsBF - źle, jak jest duża premiera - źle bo kur** za duży rozgłos, jak jakaś mała gra wyjdzie to mało kto pisze o tym, najlepiej żeby o wszystkim pisać sucho i podawać tylko datę premiery."

Z ust mi to wyjąłeś :). Jednak są jacyś normalni ludzie na tym forum, a już traciłem nadzieje. Pozdrawiam

15.05.2012 22:42
👍
odpowiedz
zanonimizowany838815
2
Generał

Tez mi się podobała ta cała akcja Diablo 3. Jak zwykle troche przepychanek było ale gdzie nie ma? ;) (wszyscy nam wmawiają ze bydło robimy a naprawdę było np. w niemieckich supermarketach jest 10razy większe na promocjach niż u nas).

Czemu ludzie psioczą? może ogrom i kultowosc gry ich przyniotła? może mają za malo lat by wogole rozumiec jej kultowosc? moze wogole w zyciu są marudami i pesymistami? - nie będę dociekał, jak to sie dzisiaj mówi "wisi mi to".

16.05.2012 01:05
👍
odpowiedz
Gjallarhorn
7
Pretorianin

[4] ... i tyle w temacie

16.05.2012 10:03
Paul12
odpowiedz
Paul12
134
Buja

Nie wiem, czy temat podchwyciła jakaś stacja tv, ale widziałem newsy i artykuły na ogólnopolskich serwisach informacyjnych. To dobrze, że z okazji takiej premiery pokazują nas (graczy) w innym świetle niż uzależnionych nerdów bądź zepsutych przez gry morderców.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze