OhLife czyli Twój prywatny internetowy dziennik - PatriciusG. - 6 sierpnia 2012

OhLife czyli Twój prywatny internetowy dziennik

Czy kiedykolwiek chciałeś prowadzić dziennik, ale nie miałeś do tego zapału? Albo po prostu po 2-3 wpisach zapomniałeś o tym i przypomniałeś sobie w momencie, w którym należałoby zaczynać wszystko od nowa?

A co gdybyś codziennie dostawał wiadomość e-mail z prostym „Jak Ci mija dzień?” i jedyne co musiałbyś zrobić, to odpisać na tego maila a wszystko zostanie zapisane w Twoim prywatnym dzienniku?

Taką darmową usługę oferuje nam portal OhLife.com – wystarczy podać swój e-mail na portalu i utworzyć hasło do swojego profilu, aby otrzymać pierwszego maila z zapytaniem „How's your day going?”. Wystarczy odpisać na niego, aby został on zapisany na naszym prywatnym profilu, gdzie możemy do niego wrócić w każdej chwili. Po miesiącu odpisywania choćby jednym lub dwoma zdaniami otrzymujemy nasze własne podsumowanie naszego tygodnia. Proste, prawda?

Domyślnie dostajemy e-mail raz dziennie o wybranej przez nas godzinie (domyślnie mamy 20:00), ale możemy również zaznaczyć, iż wolimy dostawać pytanie raz w tygodniu bądź w ogóle – możemy wchodzić na stronę tylko wtedy, kiedy mamy coś do powiedzenia i zapisywać co nam chodzi po głowie.

W każdej chwili możemy również dodawać kolejne wpisy, usuwać te niepotrzebne bądź dodawać zdjęcia do wpisów a przy każdym następnym pytaniu otrzymywać losowy wpis z naszych poprzednich wpisów. No i oczywiście w każdej chwili możemy po prostu z konta zrezygnować.

Wiadomo, że wielu ludzi nie ma potrzeby ani ochoty na spisywanie swoich myśli i wspomnień, ale znam wielu ludzi, którzy po prostu zapominają o tym po 2-3 dniach. Ale zawsze sprawdzają swoją pocztę przed wyłączeniem komputera.

Czy jest to jakiś niewiarygodny wynalazek, bez którego ludzkość nie dałaby sobie rady? Zdecydowanie nie. Czy łamie to jakieś bariery i miażdży umysły innowacyjnością? Skąd. Więc po co o tym piszę?

Bo jest to naprawdę bardzo prosta w obsłudze (nawet dla ludzi, nie znających zbyt dobrze języka angielskiego) strona, oparta na bardzo prostym pomyśle, na której zalogować się można bardzo szybko podając jedynie e-mail i hasło, a która mnie bardzo zaciekawiła. Zamiast publikować na Facebooku, Twiterze czy Google+ wszystkie nasze przemyślenia i wydarzenia z naszego życia dla innych ludzi, tworzymy własną książeczkę ze wspomnieniami tylko dla nas.

No i jest to kolejny dowód na to, że internet nie przestanie mnie zaskakiwać...

A jak BTW: Twórcy tego wynalazku twierdzą, że połowa ludzi, którzy odpisują na pierwszy e-mail kontynuuje swoją przygodę z portalem przynajmniej raz dziennie.

PatriciusG.
6 sierpnia 2012 - 11:27