Bezpieczny i czysty komputer gracza #1 - siwy - 7 sierpnia 2012

Bezpieczny i czysty komputer gracza #1

I nie tylko gracza, ale cykl artykułów musi mięć jakąś nazwę. A owy cykl będzie przedstawiał przydatne aplikacje za pomocą, których możemy zadbać o nasz system, który z kolei umożliwia nam rozrywkę. W tym odcinku chciałbym zaprezentować program o nazwie Malwarebytes Anti-Malware(w skrócie MBAM).  I teraz nastał ten moment kiedy pojawi się zdanie zapraszające do czytania całego wpisu.

Malwarebytes Anti-Malware to program przeznaczony do skanowania naszego systemu pod kątem obecności infekcji wirusowej. Cechuję się on bardzo dużą wykrywalnością, z łatwością pozbywa się wszystkich niepożądanych przez nas plików(choć czasem wymagany jest restart systemu). MBAM posiada ubogi graficznie, aczkolwiek prosty interfejs, który nikomu nie powinien przysporzyć trudności i kłopotów. Prezentuje się on tak:

Aplikacja funkcjonuje jako skaner Dostępowy – czyli skanowanie na żądanie użytkownika.

Kierując się zasadą lepiej zapobiegać niż leczyć program może być uzupełnieniem naszego antywirusa, warto przeprowadzać nim skanowania(najlepiej pełne, wszystkich dysków) profilaktycznie co 2 -3 tygodnie, aby być spokojniejszym o stan naszego systemu. Mimo swojej łatwości i lekkości MBAM jest naprawdę bardzo skuteczny, właściwie ciężko mu coś zarzucić, to po prostu niezawodny taran, który przebija się przez wirusy. Nie ma lepszego programu w tej kategorii.

Pełne skanowanie wszystkich dysków może trwać około dwóch godzin ale myślę, że warto poświęcić tyle czasu w trosce o kondycje naszego systemu.

Program jest w pełni darmowy(wprawdzie istnieje płatna wersja, która daje ochronę w czasie rzeczywistym i tryb skanowanie błyskawicznego). Można go pobrać z tej strony: http://www.malwarebytes.org/ (jakby ktoś jeszcze nie poznał mocy takiej mało znanej wyszukiwarki).

Wykonałem setki skanowań na różnych konfiguracjach sprzętowych, program nigdy nie sprawiał problemów, uważam, że MBAM  jest aplikacją, która powinna znaleźć się w każdym Windowsie(mam na myśli komputer podłączony do sieci i przeznaczony do użytku domowego) ,aby uchronić nasz system przed infekcją wirusową. Bardzo gorąco polecam.

siwy
7 sierpnia 2012 - 20:07