Nigdy więcej skąpo ubranych dziewcząt na Eurogamer Expo - Yoghurt - 8 października 2012

Nigdy więcej skąpo ubranych dziewcząt na Eurogamer Expo

Serwis MCV poinformował, że jeden z największych branżowych periodyków, Eurogamer, wprowadził nowe przepisy dotyczące organizowanych przez siebie targów elektronicznej rozrywki - Eurogamer Expo. Najwazniejszym podpunktem stał się zakaz promowania gier na stanowiskach wydawców za pomocą mniej lub bardziej rozebranych modelek.

Może to być szok zarówno dla bywalców tego typu targów jak i odbiorców lubiących popatrzyć sobie na kawałek damskiego ciała, bo nie ma co ukrywać, ale tak zwane Booth Babes bywają najczęściej fotografowanymi "obiektami" na takich spędach.

Włodarze Eurogamera postanowili wprowadzić nowy przepis po tym, jak na ostatnich targach dziewczęta zatrudnione przez Virgin Games paradowały po hali wystawowej z kodami kreskowymi na pośladkach. Panie zostały kulturalnie poproszone o przeniesienie się do strefy dla dorosłych i włożenie dłuższych spodni.

Organizatorzy stwierdzili też, że na Expo wystawcy powinny zapraszać ludzi, którzy faktycznie mają coś wspólnego z promowanym produktem, a nie półnagie laski, które nie mają zbytniego pojęcia o tym, co reklamują swoim ciałem.

Eurogamer tłumaczy swą decyzję tym, ze na Expo przyjeżdżają różni ludzie, a większość z 50 000 gości przybywa na imprezę oglądać ofertę developerów, a nie modelki. Dlatego też od przyszłego roku na targach Eurogamera, odwiedzający nie będą już mogli pstrykać sobie fotek z ładnymi paniami, by pochwalić się kolegom, że mieli styczność z kobietą.

Komentarz ode mnie? Nie mam nic przeciwko. Gdy miałem 14 lat, biusty były bardzo uroczym dodatkiem do reportaży z różnorakich imprez. Ale bądźmy poważni - kiedy 90% zdjęć przedstawia wysłanników różnych redakcji obściskujących się z grupką nie do końca ubranych dziewczyn, od których raczej niewiele dowiedzieli się na temat wystawianych gier, odechciewa mi się zagłębiać w treść relacji.

Yoghurt
8 października 2012 - 11:56

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.10.2012 16:05
Darth Mario
Darth Mario
54
Pretorianin

Szczerze mówiąc, nie mam nic przeciwko. Od tego typu widoczków są ... inne strony, niech media branżowe skupią się na grach. Przede wszystkim jednak, jak wspomniał autor, wszystkie te panie miały z grami mniej wspólnego, niż sprzątaczki, które zbierały każdej nocy ulotki porozrzucane wokół stoisk ;) Nie oszukujmy się, to działało na zasadzie typowej "zasłony dymnej" - nie mamy nic ciekawego, pokażmy, to, na co wszyscy zwrócą uwagę :D "Hostessy" nikomu nie przeszkadzają, ale faktycznie, ostatnio mamy lekki przerost "formy" nad treścią :)

08.10.2012 18:00
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Gratulacje dla Eurogamera.