Phantom Pain = Metal Gear Solid V ? Przemyślmy to. - Papi - 8 grudnia 2012

Phantom Pain = Metal Gear Solid V ? Przemyślmy to.

W trakcie VGA zaprezentowano nową grę studia Moby Dick- Phantom Pain. Fakt, że nieznane nikomu studio ze Szwecji zaprezentowało nowy tytuł na prestiżowej gali VGA jest... zastanawiający?. Sam "ból fantomowy" odnosi się do bólu w kończynie, którą straciliśmy. No tak, więc co nas tam właściwie boli ? Odstawmy  na bok neurologię, i powiedzmy to sobie wprost - Hideo Kojima leci sobie z nami w kulki. Oto dowody dlaczego nowy trailer jest trailerem Metal Gear Solid V. 

 

Nie dajmy się zwieść pozorom... albowiem to prawda nas wyzwoli.


● Nikt nie zna studia Moby Dick. 

 Co nie przeszkadzało ekipie z Konami chodzić w podkoszulkach tego studia. Konami to producent oraz wydawca Metal Gear Solid. 

● Szef studia Moby Dick to Joakim Mogren. 

Przestawcie literki w Joakim. Kojima. Tak, to anagram. Mogren? Project Ogre, jeden z projektów Kojimy, którym jest Metal Gear Solid V. 

● Oczywiste nawiązania do serii MGS w trailerze.

Mało jest bohaterów o tak charakterystycznej fryzurze jest Snake, tym bardziej pozbawionych jednego oka. W trakcie trailera możemy wyłuskać takie postacie jak Volgin (postać w windzie) oraz Psychic Mantis przelatujący na koniec trailera. To nie może być zbiegiem okoliczności. 

Do mnie przemawia najbardziej to zestawienie. 

 

Jak i wiele innych zestawień screenów, które mówią nieomalże wprost, że nadchodzi Metal Gear Solid V. 

Zastanawiające jest, czy tytuł wyjdzie jeszcze na current-geny, czy mierzy już w next-geny. Moby Dick studio wyraźnie mówi, iż tytuł wychodzi na Xbox360/Ps3. Grafika jest doskonała, ale czy możemy tutaj mówić o nowej jakości, jaką ma prezentować nowa generacja konsol ? Nie widzę wyraźnego skoku jakościowego, tytuł jest bliźniaczo podobny do do MGS: Ground Zeroes. 

Hideo Kojima jest w stanie pozwolić sobie na tak nieszablonowe i zwariowane akcje na temat marki Metal Gear Solid. Zaczynając od dość zwariowanych i epickich trailerów, kończąc na niespotykanych w żadnych innych grach rozwiązaniach (Ipod, papierosy, karton). "Phantom Pain" i tworzenie nieistniejącego (co za idiotyzm) studia bardzo dobrze wpasowuje się do dość ekscentrycznego zachowania twórcy Metal Gear Solid. Sytuacja zostanie wyjaśniona w przeciągu najbliższych tygodni, jestem tego pewny. 

Trzy pełnoprawne MGS'y (nie liczymy Rising :) ) na dzisiejszą generację ?  Nie mam absolutnie nic przeciwko, Ground Zeroes rozpalił mnie do czerwoności dzięki absolutnie genialnej migawce z Ennio Morricone w tle, a "Phantom Pain" przekonuje mnie, iż ta generacja nie jest generacją straconą. 

Prawdziwe konsole można poznać po tym jak kończą. Koniec tej generacji zapowiada się wyjątkowo epicko. 

A czy Wy wyłuskaliście jeszcze jakieś szczegóły z najnowszego trailera "Phantom Pain" ? 

 



Na podstawie 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=503254

http://uk.ign.com/articles/2012/12/08/the-phantom-pain-metal-gear-solid-v

Papi
8 grudnia 2012 - 18:13
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.12.2012 20:43
Mortanius
70
Pretorianin

Nie znoszę takich zagrywek, zapowiedź to zapowiedź, po co się bawić w podchody... No ale miło, że tak znana i uznana marka będzie kontynuowana, fani na pewno się cieszą. Ja z nią nigdy nie miałem do czynienia i raczej to się nie zmieni... a szkoda, bo chyba ominęło mnie coś naprawdę ważnego w kontekście wirtualnej rozrywki. Cóż, nie da się zagrać we wszystko.

08.12.2012 21:00
😊
odpowiedz
zanonimizowany758948
44
Generał

Warto również przypomnieć sobie zdanie "From fox two phantoms were born" które nabrało dzisiaj nowego znaczenia.

08.12.2012 21:31
Azerath
odpowiedz
Azerath
143
Senator

Co do tytułu gry:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FB%25C3%25B3l_fantomowy&ei=9pzDULq0F-qF4gSo3YGoDg&usg=AFQjCNGVnxQr8WpI74v86iskzRMSJM_PqA

I jeszcze coś o Mobym Dicku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Moby_Dick

Strasznie mnie ciekawi na co Kojima tym razem wpadł. W jakim wywiadzie Japończyk kiedyś mówił, że robi kolejnego Metal Gear'a, bo Konami nie dałoby kasy na stworzenie nowego silnika (FOX) dla jakiegoś nowego IP, które mogłoby się nie sprzedać. To był sposób Kojimy, żeby dostać odpowiedni silnik dla jego nowej, oryginalnej gry, którą od dawna chciał zrobić. Na razie wiemy, że Kojima Productions pracuje nad Ground Zeroes i Phantom Pain. Czy PP to tajemniczy Project Ogre, czy też pracują tam jeszcze nad trzecią grą? Kojima wspominał też kiedyś, nie odnosząc się do żadnych nazw, że robi grę, która łamałaby jakieś tabu, która miałaby zaważyć o jego karierze. Sprawa pewnie wyolbrzymiona, ale nie wiem czy taki opis pasuje do Ground Zeroes czy PP. Mam wielką nadzieję, że Kojima jeszcze nad czymś pracuje, bo wspominał, że Project Ogre nie ma żadnego związku z serią Metal Gear. Lub może włodarze Konami stwierdzili, że PO jest zbyt pokręcony i nie ma szans się sprzedać i namówili Kojimę do zrobienie z tego kolejnego MGS'a.

A jeśli o Phantom Pain chodzi to nie chcę spekulować, robię to przy każdej zapowiedzi nowego MGS'a i prawie zawsze się mylę, nie tylko ja zresztą. Ale to, co pokazano na trailerze z VGA, sugeruje, że gra będzie czymś naprawdę ciekawym i - mam wielką nadzieję - bardzo emocjonalnym. Big Boss i jakieś wizje, ludzie których zabił, bandaż na oku, które stracił dawno temu, płatki białych kwiatów, brak ręki, ogniste wieloryby i nosorożce... Szaleństwo, Bóg i sam Kojima tylko mogą wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.

09.12.2012 15:28
zhreddek
odpowiedz
zhreddek
8
Legionista

@Mortanius - ominęła Cię wielka i epicka, piękna, wzruszająca, monumentalna, inteligentna, urocza historia :).
@Vader25 - O TO TO. wiedziałem, że te phantomy się tak z czapy nie wzięły. Nadchodzi coś epickiego.