„Wycieczka na zakupy” czyli jak sobie poradzić z wyjątkowym wyzwaniem Steama? - OsK - 21 grudnia 2012

„Wycieczka na zakupy”, czyli jak sobie poradzić z wyjątkowym wyzwaniem Steama?

Steam, dla większości użytkowników, jest przede wszystkim aplikacją, która pozwala na uruchamianie gier zakupionych w dystrybucji cyfrowej. Można jednak zauważyć, że dla niektórych sama platforma stała się czymś na wzór gry, przejawia się to między innymi zbieraniem osiągnięć. Jak przy okazji każdego większego wydarzenia, tak samo w związku ze świąteczną wyprzedażą, do zdobycia jest odznaczenie. W tym przypadku: „Świąteczna Wyprzedaż Steam 2012”. Można się domyślać, że większość graczy je zignoruje, jeżeli jednak komuś zależy na zdobyciu pełnej odznaki (6/6), a nie uproszczonej (4/6), jedno z zadań może stanowić niemały problem.

Polecenie do zadania „Wycieczka na zakupy” brzmi następująco: „Zaloguj się na platformę Steam poprzez klienta na urządzenia mobilne”. Dlaczego jest ono inne niż pozostałe? Ponieważ, w przeciwieństwie do nich, nie wymaga „jedynie” dostępu do komputera i Steama, uczestniczenia w jakimś internetowym wydarzeniu lub powiązania z czymś konta, ale – przede wszystkim - posiadania urządzenia mobilnego. Oczywiście, dla wielu nie będzie to już problemem, jednak ludzie, którym zależy na pełnej odznace, a rzeczonego urządzenia mobilnego nie posiadają, stanęli przed zadaniem bardziej wymagającym.

Czyżby wyzwanie było możliwe do wykonania tylko dla pewnego procentu użytkowników Steama? Niekoniecznie.

Dla wielu najprostszym rozwiązaniem jest pożyczenie od kogoś ruchomego sprzętu, tylko jak tutaj wytłumaczyć nieobeznanemu ze Steamem znajomemu, że chcemy pożyczyć jego zabawkę, żeby zdobyć jakieś internetowe odznaczenie?

Cóż więc pozostaje? Zawsze możemy udawać, że nasz komputer jest sprzętem mobilnym.  Całe szczęście, nie musimy przesuwać go choćby o centymetr – wystarczy odpowiednia aplikacja, a wszystko odbędzie się bezpiecznie, szybko i legalnie. Osobiście polecam „BlueStacks”, którego możecie ściągnąć ze strony www.bluestacks.com. Klikamy atrakcyjnie zielony przycisk „Download” i instalujemy aplikację.

Jeżeli po jej uruchomieniu ujrzymy pustą stronę, w lewym dolnym rogu znajdujemy przycisk „pokaż menu”. Następnie posługujemy się niebieską lupą (prawa górna część ekranu) i wpisujemy „Steam”, gdy już zostanie znaleziony, instalujemy go na naszym nowym wirtualnym urządzeniu mobilnym. Klikamy „My Apps” i uruchamiamy aplikację. Teraz pozostaje już tylko zalogować się.

Zadanie „Wycieczka na zakupy” zostało wykonane. Mam nadzieję, że opis się komuś przyda, bo przeglądając fora internetowe można dojść do wniosku, że niektórzy z góry założyli, że "Wycieczka na zakupy" jest poza ich możliwościami.

OsK
21 grudnia 2012 - 12:12