Pierwszy rok na Gameplayu zagadki i „Brothers – A tale of two sons” w prezencie - OsK - 13 listopada 2013

Pierwszy rok na Gameplayu, zagadki i „Brothers – A tale of two sons” w prezencie

Mija rok odkąd zacząłem pisać dla serwisu Gameplay.pl. Z tej przyczyny zapraszam wszystkich czytelników na małą zabawę – zachęcam do rozwikłania kilkunastu growych zagadek. Żeby jednak rocznica była odpowiednio świętowana, potrzeba prezentu. Domyśliłem się, że nikt nic nie przyszykuje, więc postanowiłem z tej okazji stworzyć giveaway znakomitej gry "Brothers". Zapraszam!

Post jest wyjątkowy, bo i okazja specjalna. Mam nadzieję, że będziecie uprzejmi wybaczyć mi jego formę.

Dokładnie za tydzień mija rok odkąd zacząłem pisać dla serwisu Gameplay.pl. Przyznaję, że bywało różnie. Pisałem artykuły lepsze i gorsze, artykuły, które doceniliście i takie, które przeszły bez echa, takie, z których po czasie się cieszę, i takie, których parę tygodni po opublikowaniu zacząłem się wstydzić. Bywały artykuły, które w moim odczuciu zostały zaatakowane niesłusznie, ale były też takie, które pochwaliliście ku mojemu największemu zdziwieniu, nieraz zupełnie przemilczeliście jakieś moje wypociny, ale równie często udzielaliście mi w komentarzach ciekawych informacji i uwag. Pisałem przez ten czas artykuły traktujące o grach, filmach, książkach i ich pograniczach (jednak z akcentem na gry), pisałem recenzje gier, które mnie zachwyciły i takich, które trzeba było przechodzić z bólem. Czasem pisałem trzy newsy w tygodniu, czasem jednego miesięcznie. Mówiąc w skrócie – było różnorodnie i ciekawie. Wszystkim, którzy w przeszłości cokolwiek mojego przeczytali (lub w przyszłości przeczytają) i postanowili podzielić się swoim zdaniem (jakiekolwiek by ono nie było) najmocniej dziękuję.

Kiedyś użytkownik Olek umieszczał na Gameplayu zagadki, jedne mniej, drugie bardziej szalone. Przyznaję, że odkąd skończył to robić, nieco brakuje mi jego bloga. W związku z tym postanowiłem ułożyć 15 zagadek graficznych. Rozwiązaniem każdej z nich jest tytuł gry. Zapewniam, że są to zdecydowanie bardziej znane produkcje. Do rozwiązania czasem potrzeba tylko zwrócić uwagę na obrazek, czasem dobrze wiedzieć, skąd on pochodzi, czasami dobrze pomyśleć, co coś oznacza po angielsku (bo tytuły gier zwykle mamy angielskie), a czasami odczytać skojarzenia między obrazkami itp...

Niestety, nie wiem jak pokręcone są drogi, którymi zawędrował mój umysł. Mi wszystkie zagadki wydają się idealnie logiczne i bardzo proste. Jeżeli z którąś naprawdę będzie bardzo duży problem (w co szczerze wątpię), po czterech lub pięciu dniach dodam w tym "artykule" podpowiedzi.

Jeżeli choć trochę podoba wam się mój pomysł na wpis rocznicowy i chcielibyście w przyszłości więcej takich zagadek (trudniejszych lub łatwiejszych), proszę tylko o jedną rzecz – nie umieszczajcie w komentarzach podpowiedzi i rozwiązań! Piszcie czy coś wam sprawia trudność, co było za łatwe itp., ale nie psujcie zabawy innym!

Co macie zrobić z odpowiedziami? Z okazji rocznicy wystawiłem na Steamgifts grę „Brothers – A tale of two sons”. Długo wahałem się nad wyborem tytułu, ale zdecydowałem, że ta gra będzie dobra, bo jest jedną z najoryginalniejszych produkcji ostatniego czasu, wciąż jest mało zauważana, recenzowałem ją i nie była w bundlu.

Na samym dole zamieszczam link do itstoohard. Nie musicie się tam rejestrować ani nic podobnego, tylko wchodzicie i wklepujecie odpowiedzi. Jeżeli wszystkie będą poprawne, wyświetli się link do obiecanego gifta. Oczywiście, w jakikolwiek sposób podpowiadając przed zakończeniem tylko zmniejszacie własne szanse na otrzymanie „Braci”.

Kolejność losowa (oczywiście na itstoohard jest taka sama :D).

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Link do ItsTooHard: http://www.itstoohard.com/puzzle/VgvFOVTq

Wszystkie gry są dostępne na PC. Tylko jedna jest sprzed 2000 roku.

Żeby mieć pewność, że tytuł został dobrze wklepany (literówki, dwukropki, myślniki, podtytuły itp.), najlepiej wejść na stronę gry w wersji PC na gry-online i skopiować tytuł (bez dopiski [PC] i spacji na końcu). Na przykład gdybym pytał o "Batman: Arkham City [PC]", prawidłowa odpowiedź to "Batman: Arkham City".

Życzę wszystkim, żeby bawili się równie dobrze jak ja, gdy sklejałem te obrazki.

Tydzień przed rocznicą, żeby akurat w terminie zakończył się Steamgifts z "Brothers" :)

OsK
13 listopada 2013 - 09:10

Co sądzisz o tych zagadkach? (gameplay.pl/news.asp?ID=81381)

Za łatwe. 3,6 %

W sam raz. 14,3 %

Za trudne. 82,1 %