Halo 3 King of Fighters i FEZ na PC? - Pita - 4 lutego 2013

Halo 3, King of Fighters i FEZ na PC?

Użytkownicy niezastąpionego NeoGafa doszukali się w rejestrze Steam wielu, wielu świetnych pozycji, które dotychczas znamy albo z GOG.com, albo z konsoli Xbox 360. Czy szykuje się zalew ciekawych gier na Steam?  

W rejestrze znaleziono następujące tytuły:

 La-Mulana
The Splatters
Octodad: Dadliest Catch Beta
Duke Nukem 3D: Atomic Edition (Duke Nukem 3D+)
Super House of Dead Ninjas
Fez
LucasArts Test App
Fast and Furious 6
Lococycle
Yogventures!
Hardware
Hardware (Demo)
Dyad
Cut the Rope
Shadow Warrior Complete
Hardware (VIP)
Hardware (Internal)
THE KING OF FIGHTERS XIII
Retro/Grade
Resident Evil: Revelations
THE KING OF FIGHTERS 2002 UNLIMITED MATCH
THE KING OF FIGHTERS '98 ULTIMATE MATCH
Quantum Conundrum 2
Halo 3
Halo 2
Halo: Combat Evolved
The Witness
Angry Birds Space
Angry Birds Seasons
Second Life

Co mnie interesuje? Trylogia Halo. Pierwsze dwie części w wersji na peceta są już prawie nie do kupienia, trójki w ogóle nie było. La Mulana to świetna platformówka, a The King of Fighters 98 i 2002 w rozszerzonych wersjach to jedne z najlepszych bijatyk 2D w historii. Do tego sporo klasyków z peceta i konsol! Wypada na to, że naprawdę pecety coraz częściej stają się domem dla konsolowych gier, gatunków i graczy. Naprawdę, wolę bibliotekę Steam nad masy klonów klonowatych FPSów.

Niedługo dostaniemy też pecetowego FEZa, Dead Ninjas, czy Resident Evil Revelations. Mam wrażenie, że to sukces japońskich Ysów w wersjach na Steam zachęcił innych developerów ze wschodu – jak widać po La Mulana, czy grach SNK wszystko wskazuje na to, że na Steamie zacznie pojawiać się coraz więcej automatowej, konsolowej czy japońskiej klasyki. Już niedługo premiera Ys Chronicles na tej platformie, a jeżeli ptaszki ćwierkają prawdę to Steam dostanie także Metal Slugi, Samurai Shodown, Last Blade, czy Legend of Heroes.

Fani klasyków z PC z pewnością zwrócili uwagę, że gry dotychczas kojarzone z GOG.com – jak Duke Nukem 3D, lub Shadow Warriors – także mają zagościć u Valve. Co więcej - Microsoft nie kryje tego, że pracuje nad konwersjami innych gier z Xboxa 360 na PC. I fajnie.

[źródło]

Pita
4 lutego 2013 - 12:33