Zlot fanów StarCrafta w Poznaniu już w marcu podczas Pyrkonu - rozmowa z organizatorem - sathorn - 9 lutego 2013

Zlot fanów StarCrafta w Poznaniu już w marcu podczas Pyrkonu - rozmowa z organizatorem

Są w życiu rzeczy fajne i fajniejsze. Fajny może być wypad ze znajomymi do Paryża, jazda na nartach w Dolomitach, albo wieczór z winem, krewetkami i piękną dziewczyną. Do rzeczy fajniejszych można natomiast zaliczyć np. spotkanie miłośników Starcrafta.

Za nieco ponad miesiąc takie wydarzenie będzie miało miejsce w Poznaniu. Nerdy – prasujcie swoje koszulki J!NXa i zaznaczajcie kalendarze!

Spotkanie odbędzie się w dniach 22-24 marca w Poznaniu, podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście kosztuje 45 zł i w ramach tej kwoty mamy możliwość zwiedzenia całego obiektu, także zlot fanów Starcrafta jest tylko atrakcją poboczną. Impreza jest swego rodzaju kontynuacją tej, która odbyła się we Wrocławiu. Organizatorem jest ekipa Fan4Fan.

Cytując informację ze strony wydarzenia na Facebooku:

„Plan imprezy:

  • turnieje gry StarCraft 2 Heart Of The Swarm z podziałem na ligi;
  • nocne granie;
  • coaching graczy z niższych lig;
  • prelekcje i wywiady z pro graczami;
  • konkursy i zabawy.


Kiedy:
Zaczynamy w Piątek - 22.03 - będziecie się mogli z nami spotkać, porozmawiać, pograć;
W sobotę - 23.03 - panele dyskusyjne, coaching i wiele innych atrakcji;
W niedzielę - 24.03 - o godzinie 16 zakończenie.

! ! ! UWAGA ! ! !

Zarówno na wolnym graniu jak i na turnieju grać będziemy w StarCraft 2 Heart Of The Swarm.

! ! ! UWAGA ! ! !”

Według Michała Dobrzyckiego, jednego z organizatorów Blizzard obiecuje pomoc medialną w rozpropagowaniu wydarzenia, dzięki wpisom na Facebooku i stronie Battle.net.

Na miejscu mają pojawić się pro-gracze, m.in. Matiz i Dembski. Na miejscu odbędzie się turniej, także z pewnością pojawi się ich więcej.

„Na dziś mamy 1000 złotych na nagrody w turnieju, ale rozmawiamy z kilkoma sponsorami, jest duża szansa że kwoty pójda w górę tuż przed imprezą.” – mówi Dobrzycki – „Yegwen obiecał nam zająć się komentarzami, streamowaniem. Jest też spora szansa na to że Zedd się pojawi, cały czas trwają rozmowy.”

Jeżeli boicie się, że jesteście za słabi, żeby pokazać się na zlocie prawdziwych maniaków, to porzućcie obawy. Podobno na tego typu imprezach 60-70% osób jest z niskich lig. W Starcrafcie wszyscy jesteśmy braćmi i nie śmiejemy się z tych mniej utalentowanych. Także nawet jeżeli walczysz od pół roku o wyjście ze srebrnej ligi – uderzaj śmiało.

Jeżeli podoba Ci się mój materiał to będę Ci wdzięczny, jeżeli polubisz mój fanpage na Facebooku, może nawet zasubskrybujesz mój prywatny profil, albo zafolołujesz mnie na Twitterze. Wrzucam tam sporo rzeczy, które nie pojawiają się na Gameplay'u. Reaktywowałem też niedawno swojego prywatnego bloga.

sathorn
9 lutego 2013 - 16:50